2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Konkurs Szopek rozstrzygniety

by Marek Sokołowski on Grudzień 20, 2015

Dawid Piszczek i Kinga Malmon zwyciężyli w Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych

Szopki ozdobiły dziś ołtarze szydłowieckiej fary, mogli zobaczyć je parafianie św. Zygmunta. Wykonano ich w ramach łącznie 49, w ramach Konkursu na najpiękniejszą szydłowiecka szopkę bożonarodzeniową. Zorganizowanego z inicjatywy i staraniem ks. Andrzeja Kani, w cyklu przygotowań do II Orszaku Trzech Króli. Główną nagrodę Konkursu zdobył Dawid Piszczek uczeń szydłowieckiego Gimnazjum. Druga najpiękniejszą Szopkę wykonała Kinga Malmon z II klasy Liceum Ogólnokształcącego im. H. Sienkiewicza, zaś trzecia nagroda musiała zadowolić się Paulina Stanik z PSP nr 1.

Ks. Andrzej Kania, w czasie Mszy świętej o godz. 10.30 wręczył nagrody i wyróżnienia wszystkim twórcom Szopek, które jak mówił są piękne. Komisja konkursowa oceniając miała więc nie łatwe zadanie i wiele pracy. Dyskusji i było sporo, w końcu jednak udało się wydać werdykt. Szopki mogą zobaczyć i ocenić także internauci, na fan page Szydłowieckiego Orszaku Trzech Króli.

Wśród nagrodzonych byli miedzy innymi: Amelia Mosiołek, Zofia Kepas, Sylwia z KOP, Piotr Śliwa, Marta Rogowska, Dawid Woźniak.

Wszystkim nagrodzonym i wyróżnionym gratulujemy.