2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Konkurs –„Policja przyszłości”

by Bartosz Kaluga on Lipiec 1, 2015

Jaka będzie policja w przyszłości? Odpowiedz na to pytanie i weź udział w konkursie Policja przyszłości! Konkurs przeznaczony jest dla wszystkich uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski. Na prace czekamy do 31 sierpnia 2015 r.

Konkurs Policja przyszłości jest organizowany przez Komendę Główną Policji w Warszawie oraz Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych z Poznania. Zapraszamy do udziału w konkursie !

Zadanie dla uczestników konkursu:

Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej polską Policję przyszłości.

Wyobraź sobie, czym zajmuje się Policja w przyszłości. Jakie ma wyposażenie?
Jakie umundurowanie? Jakie zadania realizuje w trosce o Twoje codzienne bezpieczeństwo?,  następnie wykonaj swoja pracę i narysuj lub opisz swoje wyobrażenie.

Zaprojektuj, jak wyobrażasz sobie polską Policję przyszłości. Niech jedynym ograniczeniem będzie Twoja wyobraźnia!

Ważne daty:

  • 31 sierpnia 2015 r. termin nadsyłania prac
  • wrzesień 2015 r. rozstrzygnięcie konkursu
  • wrzesień 2015 r. wręczenie nagród w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Gdzie wysłać prace:

Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych w Poznaniu, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań. Na kopercie dopisać: „Policja przyszłości”.

Nagrody:

Na zwycięzców czekają tablety i sportowe aparaty fotograficzne. 10 finalistów otrzyma specjalne wyróżnienia od Komendanta Głównego Policji. Nagrody wręczymy na uroczystym finale, który odbędzie się we wrześniu 2015 roku w Centrum Olimpijskim w Warszawie.

Czy wiesz, że…

·  Policja została powołana 96 lat temu (24 lipca 1919 r.)

·  w Policji służy blisko 100 tys. policjantów i pracuje około 25 tys. pracowników Policji

·  w Policji są trzy rodzaje służb: prewencyjna, kryminalna i wspomagająca

·  najwyższym stopniem w Policji jest generalny inspektor.

Ważne informacje:

  1. Na prace plastyczne i literackie czekamy do końca sierpnia 2015 r. Prace można dołączać do pozostałych konkursów ZTU i wysyłać w jednej przesyłce.
  2. Konkurs jest przeznaczony dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalistów. Zadaniem uczestnika jest wykonanie pracy plastycznej lub literackiej obrazującej polską Policję przyszłości.
  3. Technika wykonania pracy: dowolna.
  4. Format pracy: maksymalnie A0, w przypadku pracy literackiej maksymalnie 9000 znaków (lub 5 stron po 1800 znaków ze spacjami).
  5. Pracę dokładnie podpisz: koniecznie podaj swoje imię i nazwisko, nazwę gminy, w której znajduje się Twoja szkoła, nazwę i adres szkoły, adres zamieszkania. Możesz skorzystać z metryczki zamieszczonej na stronie www.TrzezwyUmysl.pl.
  6. Pracę prześlij do 31 sierpnia 2015 roku na adres: Stowarzyszenie Producentów i Dziennikarzy Radiowych, ul. Grochowska 45a, 60-277 Poznań.
  7. Pełny regulamin można przeczytać na www.TrzezwyUmysl.pl/regulaminy.

Źródło: www.TrzezwyUmysl.pl