2022-05-24

Imieniny: Łucji i Wilhelma

Konkurs piosenki religijnej w Jastrzębiu

by Marek Sokołowski on Listopad 25, 2015

Uczestnicy konkursu

W niedzielę 22 listopada w parafii świętego Jana Chrzciciela w Jastrzębiu, odbył się I Konkurs Piosenki Religijnej pod nazwą:Wielbię Pana Śpiewem – Będę Błogosławiony i Miłosierdzia Dostąpię”. Konkurs połączony był z przygotowaniami do Światowych Dni Młodzieży 2016. Pomysłodawcą wydarzenia była jastrzębska młodzież wraz z księdzem wikariuszem Adamem Włodkiem.

Do konkursu przystąpiło 35 wykonawców, którzy wystąpili w trzech kategoriach: wokaliści z podkładem, z akompaniamentem oraz młodzież gimnazjalna i starsza. Jury, w którym zasiedli: pan Andrzej Bracha – włodarz Jastrzębia, ks. Mariusz Wilk, diecezjalny koordynator przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 2016, Małgorzata Jasińska – nauczycielka muzyki w ZSP w Jastrzębiu oraz Iza Raban – przedstawicielka młodzieży, wyłoniło najlepszych wykonawców, którzy odpowiednio zajęli:

Kategoria podstawówka – gitara i keyboard:
I miejsce Aleksandra Stopa
II miejsce Zuzia i Dominika Gołosz
III miejsce Karina Czarnota

Kategoria podstawówka – podkład:
I miejsce Małgosia Noga
II miejsce Adrianna Minda
III miejsce Alicja Rdzanek

Kategoria gimnazjum i starsi:
I miejsce Joanna Kobel
II miejsce Julia Mamla
III miejsce Natalia Bielecka

Szczególne wyróżnienia przyznano również: Wiktorii Witkowskiej za utwór „List do Boga” oraz Piotrowi Lendzion za wykonanie na akordeonie. „ Barki”.

Patronat honorowy nad konkursem pełnili: Andrzej Bracha wójt Gminy Jastrząb oraz ksiądz Zbigniew Tuchowski – proboszcz parafii św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu. W organizacji pomagała Pracownia Muzyczna PIANO z Szydłowca.

Wszystkim uczestnikom Organizatorzy gratulują talentu i odwagi, każdy wykonawca był zwycięzcą!  Dziękują także Rodzinom za liczne przybycie, zaangażowanie i poświęcony czas. My zaś gratulujemy Organizatorom wspaniałego pomysłu i wzorowej organizacji!

Informację i zdjęcia przekazała: Katarzyna Figarska GBP Jastrząb