2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

Koncert obiecującego zespołu w Szydłowcu?

by Bartosz Kaluga on Sierpień 24, 2014

Niedawno Jakub Biegaj w artykule ‚Dyskusje o gustach’ poruszył temat słabej jakości wydarzeń muzycznych w naszym powiecie. Jest jednak szansa, aby w Szydłowcu pojawiła się jedna ze wschodzących gwiazd polskiej sceny muzycznej, zespół ØRGANEK. Od 13 sierpnia odbywa się głosowanie, mające na celu wyłonienie miejscowości, w której odbędzie się koncert zamykający trasę ØRGANEK Głupi Tur. Pośród miejsowości na które można oddać głos jest oczywiście Szydłowiec. Gorący zachęcamy do udziału w głosowaniu!

„ØRGANEK to klasyczne w brzmieniu, nowatorskie w formie vintage rockowe Power trio. Wyraziste teksty opisujące teraźniejszość osadzone są pełnej cytatów i historycznych odniesień muzyce, to jeden ze znaków rozpoznawczych zespołu powołanego do życia w 2013 r. przez jego lidera, autora tekstów i kompozycji, gitarzystę i wokalistę – Tomasza Organka. Stały skład uzupełniają: basista Adam Staszewski oraz perkusista Robert Markiewicz. Trio okazjonalnie wspomaga obsługujący instrumenty klawiszowe Tomasz Lewandowski. Album GŁUPI zawierający jedenaście autorskich kompozycji ukazał się w maju br.”

W głosowaniu można brać na stronie Polskie Radio RDC

01.09 Miejscowość wybrana podczas głosowania • Koncert zamykający ØRGANEK Głupi Tur. Mamy nadzieję, że będzie to Szydłowiec! : )

Poniżej zachęcamy do zapoznania się z twórzczością zespołu ØRGANEK

Źrółdło: http://www.rdc.pl/?post_type=rdc_artykuly&p=56669&preview=true

Zdjęcie: http://www.rdc.pl/?post_type=rdc_artykuly&p=56669&preview=true