2022-07-07

Imieniny: Emila i Cyryla

Koncert muzyczny – „W Zaczarowanym Pałacu Królowej Muzyki”

by Bartosz Kaluga on Maj 23, 2016

20 maja 2016 roku Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego stała się „Zaczarowanym Pałacem Królowej Muzyki”. Było to możliwe za sprawą duetu smyczkowego PRO ARTE w składzie: Jacek Woźnica- skrzypce, altówka i Krzysztof Orzechowski- wiolonczela, którzy przybyli na koncert dla klas 0-III zorganizowany przez wicedyrektor Grażynę Olesińską.

Artyści rozpoczęli swój występ od muzycznego powitania z dziećmi, które zostały zabrane w podróż do Pałacu Królowej Muzyki. Każda komnata Pałacu była jak pora roku i ilustrowały ją piękne utwory: wiosnę- „Kukułka” K. Daquin`a, lato- „Marsz Radetzkiego” J. Straussa, jesień- „Czardasz” V. Montiego i zimę- „Cancan” J. Offenbacha.

W Pałacu nie zabrakło księcia z bajki i jego rycerzy. Były to wybrane dzieci, które próbowały swoich sił w grze na altówce i wiolonczeli. W ten sposób artyści zapoznali uczniów z grupą instrumentów strunowych smyczkowych.

W dalszej części koncertu muzycy wykonali wariacje na temat popularnej piosenki pt. „Stary niedźwiedź mocno śpi” i „Taniec z szablami” A. Chaczaturiana. Królowa Muzyka przygotowała również dla słuchaczy muzyczne zgadywanki- melodie z bajek i seriali telewizyjnych. Za odgadnięcie ich tytułów dzieci otrzymały nagrody.

Artyści pożegnali się z dziećmi piosenką pt. „To jest już finał” i otrzymali gromkie oklaski.