2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Koncert Łódzkiego Duetu Akordeonowego

by Marek Sokołowski on Październik 26, 2015

W poniedziałkowe przedpołudnie 26 października Publiczna Szkoła Podstawowa nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, wypełniła się magicznymi dźwiękami akordeonu. A to za sprawą łódzkiego Duetu, który tworzą dwaj przemili akordeoniści. Porwali oni najmłodszych uczniów w tajemniczą podróż do krainy muzyki.

Muzycy zaprezentowali  utwory muzyki klasycznej, współczesnej i rozrywkowej,  wyjaśnili uczniom co to jest rytm i melodia w muzyce, pozwolili spróbować zagrać na akordeonie. Żywy kontakt uczniów z wykonawcami był okazją do zapoznania się nie tylko z różnymi rodzajami muzyki, ale był też lekcją umiejętnego słuchania wykonywanych utworów.

Prowadzący angażował uczniów do rozwiązywania zagadek muzycznych, rozpoznawania  utworów. Grane utwory były szybkie, skoczne w pełni absorbowały młodych słuchaczy do tupania, podskakiwania, klaskania i tańczenia w rytm muzyki.

Koncert wzbudził duże zainteresowanie, umuzykalnił widownie oraz dostarczył wiele miłych wrażeń. Swoje uznanie uczniowie wyrazili wielkimi brawami.

Info: Dorota Suligowska