2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Koncert artystów w mundurach

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 1, 2016

W ramach obchodów 77 rocznicy Bitwy pod Barakiem odbędzie się pokaz Musztry Paradnej w wykonaniu Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej, o godz. 17.00 na Rynku Wielkim w Szydłowcu. To niezwykła okazja, aby zobaczyć artystów w mundurach.

Bezpośrednio po musztrze, w kościele św. Zygmunta, zostanie odprawiona msza św. w intencji żołnierzy Wojska Polskiego i Korpusu Ochrony Pogranicza. Następnie uczestnicy uroczystości  udadzą się wspólnie z Kompanią Reprezentacyjną Straży Granicznej na cmentarz parafialny, gdzie na kwaterach wojennych zostanie odczytany Apel Poległych i oddana salwa honorowa na cześć poległych w bitwie żołnierzy.

8 września, mieszkańcy Powiatu Szydłowieckiego, będą mieli niezwykłą okazję uczestnictwa w koncercie w wykonaniu Orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej pod dyrekcją kpt. SG Jarosława Rywalskiego. Muzycy zaprezentują najbardziej znane i lubiane utwory muzyki rozrywkowej.

Koncert odbędzie się w ramach uroczystości patriotycznych na terenie Zespołu Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu. Początek nastąpi o godz. 11.00 przy pomniku „Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza – Obrońców Polskich Granic 1924 -1939”.

Koncerty artystów w mundurach wywołują zawsze wielkie emocje i są wyjątkowymi wydarzeniami, które dostarczają publiczności niezapomnianych artystycznych doznań o czym będzie można się przekonać podczas dwudniowych obchodów Szydłowcu.
Na obchody 77 rocznicy Bitwy pod Barakiem, zapraszają organizatorzy:

  • Powiat Szydłowiecki
  • Gmina Szydłowiec
  • Nadwiślański Oddział Straży Granicznej
  • Zespół Szkół im. Korpusu Ochrony Pogranicza w Szydłowcu
  • Szydłowieckie Centrum Kultury – Zamek
  • Obchody pod honorowym patronatem: Biskupa Polowego Wojska Polskiego Józefa Guzdka,
  • Komendanta Głównego Straży Granicznej ppłk SG Marka Łapińskiego.

Inga Pytka – Sobutka
Wydział Rozwoju i Promocji Powiatu