2021-10-22

Imieniny: Klemensa i Amelii

Komu w drogę, temu serduszko!

by Marek Sokołowski on Wrzesień 16, 2014

Szydłowieccy policjanci aktywnie włączyli się w trzecią edycję kampanii społecznej” Kochasz? Powiedz STOP wariatom drogowym”. Trzecia edycja kampanii jest skierowana do osób bezpośrednio wpływających na zachowanie się kierującego ,czyli do ich rodzin i przyjaciół. Znakiem rozpoznawczym kampanii jest małe niebieskie serduszko w formie zawieszki do samochodu. Kampanię organizują wspólnie Policja i Fundacja PZU.

Szydłowieccy policjanci aktywnie włączyli się  już w trzecią  edycję kampanii społecznej” Kochasz? Powiedz  STOP wariatom drogowym”. Uczestnicząc w niedzielnym (14.09.2014) festynie zorganizowanym  na terenie  Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Szydłowcu wręczali niebieskie serduszka dla uczniów i rodzin kierujących pojazdami. Serduszka te po wpisaniu na odwrocie życzenia przez bliską osobę dla kierowcy były zawieszane w aucie. Serduszko było  tak przywieszone,  aby ciągle  przypominało kierującemu, ile ma do stracenia, kiedy jedzie za szybko i nieostrożnie. Bo to właśnie  największy wpływ na zachowanie kierowcy prowadzącego auto  mają  zawsze osoby mu najbliższe.

Dokładnie  takie same  działania  prewencyjne prowadzą  nasi  policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego w szkołach na terenie  powiatu  szydłowieckiego. W czasie prowadzonych pogadanek szkolnych z dziećmi, z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym i spotkań z rodzicami  rozdają serduszka  i  opowiadają o prowadzonej kampanii społecznej.

 Więcej informacji na temat kampanii na stronie internetowej : stop wariatom.pl

asp.szt. Dariusz Gawęda.