2022-12-01

Imieniny:

Kolejny obóz już za nami – karatecy odpoczywali

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 1, 2016

W dniach 23-30 sierpnia br. Organizacja Kyokushin Karate Matsushima Polska „MUSHIN” Honbu Dojo Szydłowiec, po raz 11 była organizatorem letniego obozu szkoleniowo-wypoczynkowego Karate. W obozie uczestniczyło 65 osób z ośrodka szkoleniowego w Szydłowcu i Wasilkowie koło Białegostoku. Gościem honorowym podczas obozu, a zarazem głównym instruktorem był Shihan Roman Kucfir 6 Dan – Branch Chief z Wielkiej Brytanii. 

Tym razem ćwiczyliśmy i bawiliśmy się w ośrodku wypoczynkowym w Łebie. Do dyspozycji mieliśmy kompleks boisk zewnętrznych (ze sztuczną nawierzchnią oraz trawiaste), boisko do piłki plażowej, siłownię, ściankę wspinaczkową, kajaki, rowery, wiatę grillową, basen kryty z sauną oraz świetlicę i salkę treningową. Przez cały czas naszego pobytu dopisywała nam wspaniała słoneczna pogoda, dzięki czemu prawie wszystkie zajęcia prowadzone były na świeżym powietrzu. Oprócz codziennych treningów uczestniczyliśmy w grach i zabawach zespołowych, zajęciach tanecznych i plastycznych.Grupa najstarsza miała okazję przez około 3 godziny pływać na kajakach po Jeziorze Sarbsko. Młodsi w tym czasie próbowali swoich umiejętności na 7 metrowej ściance wspinaczkowej. Plażowaliśmy i zażywaliśmy kąpieli w Bałtyku. Z Łeby wybrzeżem przemaszerowaliśmy około 9 km do wyrzutni rakiet i na Wydmę Łącką znajdujących się w Słowińskim Parku Narodowym. W drodze powrotnej statkiem żeglowaliśmy po Jeziorze Łebskim. Wieczorami przy ognisku towarzyszyły nam dźwięki gitary i śpiew. Braliśmy udział w karaoke, a na zakończenie w pokazie sztucznych ogni. Podczas obozu 34 młodych karateków pomyślnie złożyło egzamin na kolejne stopnie szkoleniowe Kyu. Wspaniały czas, wspaniali młodzi ludzie i wspaniała przyjacielska atmosfera.

Teraz przed nami rok treningów, aby ponownie móc przez tydzień w gronie przyjaciół bawić się i odpoczywać na kolejnym obozie. Tegoroczny obóz zrealizowany został z wykorzystaniem przyznanej w drodze konkursu przez Gminę Szydłowiec dotacji w wysokości 4000 złotych, która została przeznaczona na częściowe pokrycie kosztów transportu. Serdeczne podziękowania dla kadry instruktorsko-pedagogicznej za profesjonalizm i opiekę na swoimi podopiecznymi. OSU!