2022-05-24

Imieniny: Łucji i Wilhelma

Kolejny Finał WOŚP już za nami

by Marek Sokołowski on Styczeń 12, 2015 · 2 komentarze

W niedzielę 11 stycznia  zagraliśmy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy w naszej gminie po raz 23. Tym razem zbieraliśmy pieniądze na zakup specjalistycznego sprzętu dla podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godną opiekę medyczną seniorów.

W całym Szydłowcu a także Majdowie, Orońsku, Chlewiskach i Jastrzębiu do zbiórki zachęcała duża grupa 118  wolontariuszy, którym przewodniczył szef sztabu Marcin Banaszczyk.

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy pokazuje, że ludzi o dobrym sercu w naszym powiecie jest bardzo wielu. Po raz kolejny mieszkańcy Szydłowca  i okolicy  zdali egzamin z ofiarności, nie szczędzili pieniędzy , okazali hojność i dobrą wolę. Wolontariusze spotkali się z życzliwością i serdecznością darczyńców.

Jak podaje oficjalna strona WOŚP Szydłowiec, na  terenie całego powiatu uzbieraliśmy około 32 tysięcy złotych! Od samego rana pomimo zimna i silnego wiatru  na dworze  było gorąco,  głośno, radośnie.

Organizatorzy zapewnili wiele interesujących propozycji.

W programie było miedzy innymi: orkiestrowe zamieszanie na śniadania 4, w trakcie którego  jedną z atrakcji była  przejażdżka segway’em, możliwość wykonania sobie sweet fotki z „Jurkiem” oraz dla osłody pyszne ciasteczko od „Kumosi” z Sadku.

Przed południem ruszył II Szydłowiecki Marsz Nordic Walking oraz I bieg „Biegnij Z Sercem Dla WOSP”

Kapitalną  imprezą okazał się bal karnawałowy dla dzieci zorganizowany przy pomocy Towarzystwa Aktywnych Kulturalnie „Projektoriat”, Pań z przedszkola im. „Tęczowego Misia”, w Sali Bankietowej „Lodownia” gdzie zagrali DJ- Roteiro i DJ- Gabriel.

W trakcie  finałowego grania na Placu Targowym zlicytowano ponad 100  orkiestrowych gadżetów, wśród których znalazły się min. kalendarze, koszulki, kubki, karnety do lokalnych salonów urody i punktów gastronomicznych.

Nie był to koniec szydłowieckiego grania dla WOŚP,  na scenie wystąpili młodzi artyści z Pracowni Muzycznej PIANO p. Anny Wilkiewicz, oraz Mateusz Jeziorski, DJ Maciej Kapturski, DJ Roteiro & Dj Gabriel.

Ze względu na silny wiatr nie odpalono tradycyjnie fajerwerek symbolizujących światełko do nieba, natomiast organizatorzy zastąpili je zimnymi ogniami, które zostały rozdane wśród publiczności.

Jak podaje oficjalna strona Fundacji WOŚP Jurka Owsiaka do północy w całej Polsce  zebrano ponad 36 mln złotych . Jednak ostateczny wynik Finału znany będzie dopiero za kilka lub kilkanaście tygodni – co roku WOŚP podaje go na przełomie lutego i marca.

Tekst: Agnieszka Gawor

Zdjęcia: Monika Szymkiewicz oraz Inga Pytka-Sobutka