2021-04-22

Imieniny: Iwony i Dezyderego

Kolejne spotkanie autorskie w Jastrzębiu.

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 4, 2013

1 czerwca w świetlicy środowiskowej w Jastrzębiu odbyło się spotkanie z wrocławską pisarką, autorką książek między innymi „Bez przebaczenia”, „Zakręty losu”, „Zakład o miłość” Agnieszką Lingas -Łoniewską. Wszyscy obecni na spotkaniu autorskim pojawili się, aby bliżej poznać Agnieszkę Lingas –Łoniewską i jej twórczość. Spotkanie poprowadziła Katarzyna Figarska,  kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Jastrzębiu. Wizyta wrocławskiej pisarki połączona była z promocją jej nowej książki po tytułem „Szpilki od Manolo”.

Wszyscy zgromadzeni z zaciekawieniem słuchali autorki, która opowiadała o swoim życiu, swoich powieściach i planach zawodowych. Zaproszony gość odpowiadał także na zadawane przez publiczność pytania, które dotyczyły między innymi tego skąd czerpie inspiracje do pisania swoich książek i z której swojej książki jest najbardziej dumna.

Agnieszka Lingas –Łoniewska to autorka książek z gatunku beletrystyki. Jej powieści charakteryzują się swoistą mieszanką gatunków. Pisarka ma na swoim koncie dramaty, komedie, kryminały, romanse i powieści sensacyjne. Jest laureatką konkursu na kryminalne opowieści z Dolnym Śląskiem w tle. Może także pochwalić się udziałem w antologiach literackich: Książki Moja Miłość, Halloween po polsku oraz Zatrute pióra. Tworzy w internecie stronę Czytajmy Polskich Autorów http://www.polscyautorzy.pl/, która ma na celu propagowanie polskiej prozy, prowadzi także bloga z recenzjami i organizuje cykliczne konkursy, w których można wygrać książki polskich autorów.

Bohaterką „Szpilek od Manolo” jest Liliana, która ma trzydzieści pięć lat, kocha koty, wysokie szpilki i swoje auto. Posiada także kilka niegroźnych obsesji i bardzo wybujałą wyobraźnię. Pracuje w korporacji, ale ma dość wyścigu szczurów. Gdy pewien denerwujący przystojniak zajmuje jej miejsce parkingowe, Lilka nie zdaje sobie sprawy, że już wkrótce znajdzie się na celowniku tajemniczego Michała, irytującego Sekuli, a także pewnego socjopaty, który bardzo nie lubi pyskatych „młodych gniewnych”. Tajemnicze kartki z numerkami, porwania, szalone przyjaciółki, pragnąca zięcia Mama, znienawidzona korporacja i gorący romans – wszystko to znajduje się w „W szpilkach od Manolo”.
Miłośnicy książek z Jastrzębia z niecierpliwością czekają już na kolejne spotkanie autorskie.

J. Krogulec