2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Kolejne profilaktyczne działania KPP

by Bartosz Kaluga on Marzec 7, 2016

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu włączają się w działania profilaktyczne organizowane przez mazowiecką drogówkę, związane z Dniem Kobiet przypadającym 8 marca br. oraz Dniem Mężczyzn, który przypada w dniu 10 marca br.

We wtorek 8 marca oraz czwartek 10 marca policjanci szydłowieckiej drogówki włączą się w działania prowadzone przez Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu pn. „Dzień Kobiet z mazowiecką drogówką” oraz „Prawdziwy mężczyzna za kółkiem”.

8 marca na terenie powiatu, szydłowieccy policjanci przeprowadzą działania, gdzie podczas kontroli drogowej, będą rozmawiać z paniami na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Funkcjonariusze zwrócą również uwagę na kobiety – pieszych uczestników ruchu drogowego, gdyż często są wzorem do naśladowania dla swoich dzieci czy wnuków, dając przykład właściwego stosowania się do obowiązujących przepisów.

Natomiast w dniu 10 marca działania ukierunkowane będą na mężczyzn z okazji ich święta. Mottem tych działań będzie hasło „Prawdziwy mężczyzna za kółkiem, to mężczyzna przestrzegający przepisy ruchu drogowego”.

Podczas prowadzonych działań policjanci podarują serduszka i naklejki przypominające o tym jak być odpowiedzialnym kierowcą i reagować na innych użytkowników dróg, łamiących przepisy ruchu drogowego.

Info: sierż. Marlena Skórkiewicz