2021-04-12

Imieniny: Roberta i Serwacego

Kolejne medale dla MUSHIN

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 18, 2014

Podczas Turnieju o Puchar Solny Karate Kyokushin w Wieliczce, który odbył się w okazałej hali sportowej Centrum Sportowo Rekreacyjnego „Solne Miasto”, rywalizowało ponad 360 najmłodszych zawodników karate z 29 klubów 26 różnych miast Polski oraz z Czech. Wśród nich silna ekipa Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN, przygotowywanych do startu przez Sensei Roberta Wyciszkiewicza i Sempai Mariusza Szymkiewicza. W składzie sędziowskim turnieju zasiadł Sempai Marek Pielas.

I tym razem nasi karatecy nie zawiedli zdobywając łącznie 5 medali, przy czym są to trofea o szczególnym znaczeniu, bowiem zdobyte przez zawodniczki i zawodników w grupie wiekowej od 10 do 13 lat, dla części których  był to w ogóle pierwszy start w zawodach.

Po zaciętych pojedynkach w poszczególnych kategoriach wiekowo-wagowych, nasi młodzi zawodnicy wywalczyli :

  1. 1.    Mikołaj Wasik – złoty medal
  2. 2.    Mateusz Berus – złoty medal
  3. 3.    Maria Miernik – srebrny medal
  4. 4.    Olga Wietrak – brązowy medal
  5. 5.    Mateusz Mazur – brązowy medal

Jesteśmy bardzo dumni ze wszystkich zawodników – zgodnie twierdzą przedstawiciele kadry szkoleniowo-wychowawczej MUSHIN. Swoją postawą i zaangażowaniem udowodnili, że w istocie wszyscy okazali się zwycięzcami, nawet jeśli nie wszystkim tym razem udało się wywalczyć  upragniony medal. Wszyscy zaprezentowali się z jak najlepszej strony zdobywając zasłużone uznanie i cenne doświadczenia. Wielkie podziękowania należą się również ich rodzicom i wspierającej młodszych kolegów „starszyźnie klubowej”.

Po emocjonującej rywalizacji sportowej nie zabrakło czasu na chwile relaksu. Wycieczka do Krakowa, wieczorny spacer po Starym Mieście, wspólne fotografie na Rynku Głównym to chwile, które z pewnością na długo pozostaną w pamięci uczestników wyjazdu. Wspólnie spędzony czas, wspaniała atmosfera, wzajemna pomoc i integracja  – to wartości dodane do rywalizacji sportowej.

Warto dodać, że w zorganizowanym przez MUSHIN wyjeździe  na turniej w Wieliczce a następnie wycieczce do Krakowa, udział wzięło ogółem ponad 40 osób – prócz młodych karatekow również ich rodzin, opiekunów i sympatyków.

/info i foto – MUSHIN/