2019-04-24

Imieniny: Urbana i Grzegorza

Kolejne laury dla Szydłowca!

by Bartosz Kaluga on Grudzień 10, 2013

W Ogólnopolskiej Spartakiadzie Karate Shinkyokushinkai w Tarnowie, zawodnicy MUSHIN zdobyli kolejne cenne trofea. W konkurencji kata synchronicznego w poszczególnych kategoriach wiekowych wywalczyli dwa pierwsze i jedno drugie miejsce, na ogółem 352 zawodników z Polski.

Kata to wysoce sformalizowany, przekazywany od wieków tradycyjny układ sekwencji technik ataku i obrony. Jest ważną częścią programów nauczania dla wielu sztuk i sportów walki, a dla niektórych, zwłaszcza tych gdzie kontakt broni z ciałem przeciwnika stanowiłby realne zagrożenie, stanowi ćwiczenie podstawowe. W formule kata odbywa się również rywalizacja sportowa.

W przypadku kata synchronicznego układ wykonywany jest zespołowo. W Tarnowie, do rywalizacji w tej trudnej technicznie konkurencji, w tym roku  stawiło się wyjątkowo wielu zawodników w różnym wieku – od kategorii dzieci do seniorów. Wśród nich również młodzi karatecy z MUSHIN.

Jak zwykle szydłowieccy zawodnicy nie zawiedli, a szczególną radością napawa wspaniały sukces  tych najmłodszych, dla których był to pierwszy start w tej szczególnej formule a w dodatku od razu w prestiżowej imprezie. Osiągnięty wynik jest nie tylko znaczącym sukcesem sportowym rangi ogólnokrajowej, ale przede wszystkim stanowi doskonały prognostyk na przyszłość.

 

I miejsce w  kategorii wiekowej do 10 lat  zajęli :

1)    Tytus Czubak

2)    Kacper Banaszczyk

3)    Dawid Ostrowski

 

IV miejsce w kategorii wiekowej 10-12 lat :

1)    Agnieszka Misiowiec

2)    Michał Zdziech

3)    Makary Gołąbek

 

II miejsce w kategorii wiekowej 12-14 lat :

1)    Olga Wietrak

2)    Wojciech Dobrzański

3)    Daniel Ozimek

 

I miejsce w kategorii wiekowej 14-16 lat :

1)    Andżelika Magda

2)    Jakub Wyciszkiewicz

3)    Mateusz Wietrak

 

Warto podkreślić, że w rankingu drużynowym pod względem ilości zdobytych trofeów, reprezentacja Szydłowca (nie należąca do najliczebniejszych i nieposiadająca zawodników startujących w kategorii seniorów) uplasowała się na trzecim miejscu.

Także w trwających obok współzawodnictwa sportowego licznych rozgrywkach i zabawach na wesoło, przygotowanych z myślą o najmłodszych a  utrzymanych w konwencji festynu rodzinnego, nie było konkurencji w której nie znaleźlibyśmy się w ścisłej czołówce. Wspaniała sportowa atmosfera, integracja, emocjonująca rywalizacja sportowa ale i gry i zabawy dla tych najmłodszych  i  tych nieco starszych – to wrażenia, które na długo pozostaną w pamięci uczestników. W wyjeździe na turniej udział wzięło ogółem ok. 50 osób – prócz zawodników, również naszych sympatyków oraz rodzin najmłodszych adeptów sztuki Karate, dla których start w tak dużej imprezie sportowej był wielkim przeżyciem. Doskonałe wyniki  i wspaniały doping oraz wspólna zabawa sprawiły, że bez wątpienia byliśmy jedną z najbardziej zauważalnych ekip turnieju.

(info i foto – MUSHIN)