2021-04-17

Imieniny: Feliksa i Aleksandry

Kolejna porażka Szydłowianki.

by Marek Sokołowski on Czerwiec 10, 2013

W rozegranym w sobotę meczu 29 kolejki, Szydłowianka Szydłowiec przegrała w Mszczonowie z drużyną Mszczonowianki. Tym samym był to ostatni wyjazd naszej drużyny w sezonie oraz czwarty mecz bez zwycięstwa.

Spotkanie dla Szydłowianki rozpoczęło się znakomicie. Już w pierwszej bramkowej sytuacji – po asyście Grymuły – bramkę dla naszego zespołu zdobył Błażej Miller. Stworzyło to warunki do tego, aby nieco się cofnąć, zagęścić swoją połowę i próbować podwyższyć wynik poprzez ewentualnie wyprowadzoną kontrę. Taktyka ta – choć drugiej bramki nie przyniosła – przez pierwszą sprawdziła się bardzo dobrze, ponieważ drużyna Mszczonowianki nie była w stanie przebić się przez dobrze zorganizowaną obronę „Niebieskich”. Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli jakby wyraźnie mniej skoncentrowani co doprowadziło do wyrównania już pięć minut po wznowieniu. Mszczonowianka poszła za ciosem i z minuty na minutę jej przewaga rosła – choć trzeba przyznać że i nasza drużyna stworzyła kilka (niegroźnych) akcji. W ostatnich sześciu minutach spotkania doszło jednak do rozstrzygnięcia meczu. Gospodarze zdobyli dwie potwierdzając tylko dobrą grę w całym spotkaniu.

Mszczonowianka Mszczonów – Szydłowianka Szydłowiec 3:1 (0:1)
Bogołębski 51′; Jankowski 84′; Łopata 87′ – Miller 7′

Szydłowianka: Furman – Suwara, S. Jakubczyk, M. Kobylarczyk, Wiatrak, Okła, Grymuła (Ż), Zagórski, Szyszka, Miller, Ł. Janik.

Zmiany:
46′ Suwara → P. Janik (Ż)
70′ Okła → P. Kobylarczyk
74′ Szyszka → Gołda
81′ Grymuła → Rafalski

Szydłowianka utrzymała szóstą pozycję w tabeli. Na wyższą lokatę nie ma już nawet matematycznych szans, a jeśli przegra w ostatniej kolejce z trzecią Victorią Sulejówek może spaść nawet o cztery oczka w dół.