2018-11-14

Imieniny: Celiny i Waleriana

Kolejna porażka Szydłowianki…

by Marek Sokołowski on Wrzesień 9, 2013

W sobotę 7 września na stadionie przy ulicy Targowej miały miejsce małe derby regionu w IV lidze mazowieckiej. Spotkanie Szydłowianki Szydłowiec i Orła Wierzbica zgromadziło na trybunach nieco więcej kibiców niż zazwyczaj. Niestety, po raz kolejny gospodarze nie potrafili wykorzystać atutu swojego boiska, ulegając tym razem w słabym stylu rywalom 2:3.

Początek spotkania był bardzo obiecujący w wykonaniu naszych piłkarzy. Przez pierwsze pół godziny meczu goście bardzo rzadko przebywali na połowie Szydłowianki. U „Niebieskich” mogły podobać się zarówno aktywne skrzydła jak i gra środkiem pola. Przewaga w posiadaniu piłki przyniosła efekt już w 11. minucie. Po jednym z dośrodkowań z prawej strony piłkę ręką w polu karnym dotknął obrońca Orła. Sędzia wskazał na jedenasty metr. Do wykonania rzutu karnego podszedł Łukasz Janik, jednak jego strzał obronił bramkarz Orła – Górski. Dopiero dobitka Zagórskiego daje naszym prowadzenie. Gospodarze poszli za ciosem i tworzyli sobie kolejne sytuacje. Zdecydowana przewaga „Niebieskich” utrzymuje się aż do 34. minuty, którą – jak pokażą dalsze losy meczu – można śmiało uznać za przełomową. Wtedy to bramkę „z niczego” zdobywają goście. Błąd Przemysława Janika wykorzystuje po raz pierwszy niespełna 17-letni Śliwiński. Trzy minuty później było już 2:1 dla gości. Po raz kolejny Janik za łatwo daje się ograć na lewej stronie i mamy praktycznie kopię poprzedniej sytuacji bramkowej: dośrodkowanie z prawej strony i bramka z piątego metra Śliwińskiego. O tego momentu coś w Szydłowiance pękło.

Druga połowa bardzo szybko przyniosła trzecią bramkę dla gości. Już pięć minut po wznowieniu gry hat-tricka dopełnił Śliwiński. I choć Szydłowianka miała swoje okazje (po dobitce Guta piłka trafiła nawet w słupek) to większość z nich nie była specjalnym zagrożeniem. „Niebiescy” nie potrafili wykorzystać również faktu gry w przewadze jednego zawodnika od 58 minuty. Jedyne, na co było stać naszych piłkarzy tego dnia to zmniejszenie rozmiarów porażki po golu autorstwa Błażeja Millera.

Szydłowianka Szydłowiec – Orzeł Wierzbica 2:3 (1:2)

Szydłowianka: Wieczorek – P.Janik (46′Gut), Drożdżał, M. Kobylarczyk, Suwara – Teboh, Czarnota (46′K.Czarnecki(Ż)), Zagórski, Wiatrak(Ż) (65′ P.Kobylarczyk), D.Szyszka(Ż) (75′Miller) – Ł.Janik