2022-05-16

Imieniny: Laury i Adolfa

Kocham Polskę w Szydłowcu

by Marek Sokołowski on Luty 12, 2016

Szydłowiecka Młodzież Wszechpolska, w tym roku włączyła się w ogólnokrajową kampanię społeczną zatytułowaną „Kocham Polskę 2016”. Edycja tego wydarzenia w Szydłowcu, odbędzie się na Rynku Wielkim w Szydłowcu w niedzielę 14 lutego o godz. 12. Organizatorzy akcji chcą zwrócić uwagę na więź międzypokoleniową, która jest jednym z filarów patriotyzmu.

Głównymi bohaterkami okolicznościowego plakatu promującego kampanię są Wszechpolki: Maria Mirecka-Loryś oraz Emilia Ziarko. Pomimo, że panie urodziły się w zupełnie innych czasach, łączą je wspólne ideały oraz miłość do Ojczyzny. Premiera plakatu odbyła się nieprzypadkowo 7 lutego. W tym dniu 100 lat skończyła pani Maria Mirecka-Loryś, działaczka podziemia niepodległościowego w latach okupacji niemieckiej. Warto dodać, że z okazji Jubileuszu 100 lecia urodzin,  prezydent Andrzej Duda odznaczył tę zasłużoną kombatantkę Krzyżem Komandorskim z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Młodzież Wszechpolska powstała w 1922 roku i pomimo nowych czasów i zmiany realiów przyświecają jej same cele jak zasłużonym poprzednikom: miłość do Ojczyzny i chęć pracy dla swego Narodu.

Głównym organizatorem szydłowieckiej edycji kampanii jest Michał Adamczyk, pełnomocnik akcji Kocham Polskę w Szydłowcu, tel. 792-788-304