2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Kobiety, które wygrały fortunę

by Bartosz Kaluga on Maj 31, 2016

To jedyna taka historia na świecie – w ciągu 17 lat wygrała aż cztery razy w loterii stanowej i łącznie zgarnęła bagatela, ponad 20 milionów dolarów. Mowa o mieszkance Ameryki, Joan R. Ginther. Jak głoszą media i eksperci, to prawdziwa szczęściara, bowiem wygranie na loterii aż cztery razy graniczy niemalże z cudem.

Wylicza się nawet, że taka szansa trafia się raz na 200 milionów razy. Zazdrośnicy nie dowierzają jednak i sądzą, że kobieta nie grała „czysto”, że kryje się za tym jakiś podstęp. Ona sama, nigdy nie udzieliła na ten temat żadnego wywiadu, unikała dziennikarzy, nikt nie wiedział nawet, jak Joan wygląda. Wiadomo na pewno, że raz wygrała zakreślając szczęśliwe liczby a trzy razy nabywając kupony-zdrapki.

Warto przybliżyć również sylwetkę pewnej mieszkanki Anglii, której udało się wygrać kumulację, w jednej z najbardziej popularnych loterii. 48-letnia Susanne Hinte miała wygrać 33 miliony funtów, czyli blisko 200 milionów złotych. Jak się jednak okazało, swój szczęśliwy kupon wyprała w pralce.

Co ciekawe, to mężczyźni częściej udają się do kolektur, to oni potrzebują większych wrażeń, przypływu adrenaliny. Kobiety, kupują losy, ale bardziej dla zabawy, jest to dla nich forma rozrywki a nie inwestycja. Istotnym jest również fakt, iż kobiety, które wygrały fortunę, mają znacznie ciekawsze historie. Mężczyźni zwykle wygraną inwestują, kupują domy, zmieniają samochody czy udają się na wymarzone wakacje. Kobietom, do głowy przychodzą różne pomysły, niektóre są naprawdę zadziwiające.

Znane są przypadki, kiedy kobiety wyrzucają szczęśliwe losy do śmietnika, proszą, by wygraną w mini lotto przez internet czy inną grę loteryjną odebrał za nie ktoś inny, zapominają po prostu o losie, przepuszczają wygraną na zabiegi upiększające, popadają w depresję czy rozdają fortunę innym. Tak właśnie zrobiła słynna piosenkarka, Madonna, która wygraną w SuperEnaLotto, w wysokości 120 000 euro przekazała na budowę szkół w krajach trzeciego świata i to akurat należy pochwalić. Taki sam plan miała celebrytka, Paris Hilton, ale nigdy nie udało się jej wygrać nawet jednego dolara.