2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Kiedy zaciągniąć kredyt konsolidacyjny?

by Bartosz Kaluga on Sierpień 29, 2016

Kredyt konsolidacyjny to szansa na łatwiejszą spłatę posiadanych już zadłużeń. Oferowany jest obecnie przez większość banków i wzbudza duże zainteresowanie. Kiedy warto skorzystać z takiej propozycji?

Z wykorzystaniem kredytu konsolidacyjnego można związać w jeden kredyt takie zobowiązania jak raty, kredyty gotówkowe, kredyty samochodowe, kredyty hipoteczne, zadłużenie na karcie kredytowej czy debet na rachunku bankowym. Dzięki temu jako kredytobiorca można płacić jedną ratę, także może być ona niższa, gdy kredyt zostanie rozłożony na większą liczbę rat, a także wtedy, gdy skonsoliduje się raty wysoko oprocentowanych kredytów.

Kiedy wybrać kredyt konsolidacyjny:

  • gdy zaczynasz mieć problemy ze spłatą wszystkich zobowiązań i raty zaczynają być nadmiernym obciążeniem dla twojego budżetu
  • gdy masz problemy z zapamiętaniem wszystkich dat dotyczących spłaty rat kredytów
  • gdy chcesz zmniejszyć koszty związane ze spłatą swoich zobowiązań

Warto pamiętać o tym, że może okazać się, że kredyt konsolidacyjny będzie w ogólnym rozliczeniu droższy niż aktualnie posiadane zobowiązania – dotyczy to przede wszystkim sytuacji, gdy klient decyduje się na wydłużenie kredytu i zmniejszenie wysokości comiesięcznej raty. Wtedy ogólna wysokość odsetek będzie wyższa. Trzeba wobec tego dokładnie przeliczyć, czy dana oferta jest opłacalna.

Gdzie wziąć kredyt konsolidacyjny?

Jeżeli jesteś zainteresowany zaciągnięciem kredytu konsolidacyjnego, masz do dyspozycji szereg różnych propozycji. Aby znaleźć najlepszą ofertę, warto skorzystać na początku z internetowych porównywarek ofert oraz z kalkulatorów kredytów konsolidacyjnych, które pozwolą na obliczenie, ile będzie można zaoszczędzić na skorzystaniu z danej oferty. Zatem jeśli chcesz wziąć kredyt konsolidacyjny kalkulator wskaże, ile orientacyjnie możesz zaoszczędzić, a także jaka będzie wysokość raty po konsolidacji.

W celu uzyskania dokładniejszych informacji należy udać się do doradcy finansowego lub bezpośrednio do placówki wybranego przez siebie banku, gdzie będzie można otrzymać również dodatkowe informacje.