2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Karta rowerowa w PSP w Wysokiej

by Bartosz Kaluga on Listopad 21, 2016

Dnia 18.11.2016r .w naszej szkole odbył się egzamin na kartę rowerową. Do sprawdzianu, jak co roku przystąpili uczniowie klasy piątej. Wcześniej wykazali się niezbędną wiedza teoretyczną i dopełnili wszelkich formalności.

W obecności funkcjonariuszy z Komendy Powiatowej Policji w Szydłowcu uczniowie pokonywali tor przeszkód. Wszyscy uczniowie poradzili sobie z praktyczną jazdą na rowerze z uwzględnieniem zasad ruchu drogowego, tym samym zaliczyli egzamin. Następnie udali się do klasy, gdzie as. Marcin Wiśniewski i sierż. sztab. Rafał Tomczyk przeprowadzili pogadankę z uczniami na temat Bezpieczeństwa na drodze. Szczególną uwagę zwrócili na obowiązkowe noszenie kasku ochronnego i odblasków, dzięki którym są lepiej widoczni na drodze, szczególnie w porze jesiennej i zimowej. Poza tym, przypomnieli o przeglądach technicznych rowerów. Uświadomili uczniom, że posiadanie karty rowerowej – pierwszego w ich życiu prawa jazdy zobowiązuje ich do świadomego i ostrożnego uczestniczenia w ruchu drogowym.

Na koniec nauczyciel zajęć technicznych pani Małgorzata Mosiołek wręczyła im drobny upominek – znaczek odblaskowy i życzyła swoim uczniom szerokiej drogi.