2022-07-04

Imieniny: Marii i Stanisławy

Karatecy SKKK MUSHIN z Szydłowca w Areszcie Śledczym w Radomiu

by Bartosz Kaluga on Luty 25, 2015

Dzięki podpisanej umówie pomiędzy Stowarzyszeniem MUSHIN a Aresztem Śledczym w Radomiu w dniu 22.02.2015 odbyło się pierwsze spotkanie w ramach programu  ” Karate jako droga do samorozwoju fizycznego i psychicznego – promowanie wychowawczych i zdrowotnych zalet karate wsród osadzonych „.

Jest to program resocjalizacji sprzyjający przygotowaniu do readaptacji społecznej skierowany do skazanych przebywających w Areszcie Śledczym w Radomiu z zakresu kultury fizycznej i promocji zdrowia.

Programem objęci są skazani odbywający karę pozbawienia wolności po raz pierwszy w ramach zakładu karnego typu zamkniętego oraz półotwartego , objęci systemem programowanego oddziaływania oraz zwykłym .

Celem pierwszego spotkania było zapoznanie osadzonych z historią i ideologią karate, przybliżenie sylwetki Masutatsu Oyamy – założyciela stylu Karate Kyokushin , Shihan Kanji Midoriego szefa WKO Shinkyokushinkai, działalności Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN. Trenerzy i prezes SKKK MUSHIN dzieląc się swoją pasją opowiadali o swoich uczniach o tym w jaki sposób trenują o ich sukcesach i o tym iż każdy może mieć pasję i może się w niej realizować .  Zwrócono uwagę na to,  iż karate to sztuka. To coś więcej niż sport. To kształtowanie cech charakteru i umysłu poprzez  codzienny trening w oparciu o zasady    moralne.

Wizyta przedstawicieli SKKK MUSHIN spotkała się z zainteresowaniem, pojawiły się pytania ze strony słuchaczy na które chętnie odpowiadali trenerzy.

W ramach współpracy Aresztu Śledczego w Radomiu i Szydłowieckiego Klubu Karate Kyokushin MUSHIN osadzeni w ramach zajęć wykonali własnoręcznie na płótnie znaki Kanji (kaligrafii japońskiej) przedstawiajace symbole karate do, znaki Shinkyokushinkai – kanji oraz kanku Kokoro, 7 cnót Bushido, przysięgę Dojo Kun oraz wizerunki Masutatsu Oyamy.

We wszystkich pracach widać zaangażowanie ze strony osadzonych .

Drugie spotkanie w Areszcie Śledczym niebawem. Tym razem osadzeni uczestniczyć bedą w treningu wspólnie z zaproszonymi  zawodnikami szydłowieckiego klubu.

Zarząd Stowarzyszenia MUSHIN  pragnie podziękować Dyrektorowi Aresztu Śledczego w Radomiu za zaproszenie do współpracy a także wszystkim wychowawcom AŚ, którzy przyczynili się do realizacji projektu.