2019-04-23

Imieniny: Joanny i Zuzanny

Kanonizacja Jana Pawła II i Jana XXIII

by Marek Sokołowski on Kwiecień 24, 2014

27 kwietnia, w Niedzielę Miłosierdzia Bożego, odbędzie się kanonizacja dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Z tej okazji do Rzymu przybędą tysiące pielgrzymów, aby uczestniczyć w tym niezwykłym wydarzeniu. Wczoraj w godzinnach porannych wyruszyła również na tę uroczystość pielgrzymka autokorowa z parafii Św. Zygmunta w Szydłowcu, wraz z księdzem Krzysztofem Nowosielskim. Uroczystość kanonizacyjna rozpocznie na Placu Św. Piotra o godz.  9.30 nabożeństwem przygotowującym do Mszy Świętej.

W całym Rzymie zostaną rozstawione telebimy, dzięktórym możliwe będzie śledzenie przebiegu kanonizacji. Pojawią się one wzdłuż Via della Conciliazzione, zamkniętej dla ruchu Via dei Fori Imperiali oraz przy Koloseum. Telebimy zostaną ustawione również przy Zamku Świętego Anioła, na Piazza Navona, Piazza del Popolo, a także przed Bazyliką Matki Bożej Większej (Basilica di Santa Maria Maggiore).

W sobotę 26 kwietnia w 11 kościołach w centrum Rzymu będzie miała miejsce tzw. „biała noc modlitwy”. Pielgrzymi z Polski mogą uczestniczyć w liturgii w języku polskim w kościele Sant’Agnese in Agone na Piazza Navona.

 KP