2019-04-18

Imieniny: Piotra i Mikołaja

Kandydaci rozpoczęli przygotowania

by pa pa on Wrzesień 20, 2013

Młodzież z klas trzecich szydłowieckiego Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika, rozpoczęła przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Odbywa się ono dwojako: na lekcjach katechezy oraz przez cykl comiesięcznych spotkań w parafii św. Zygmunta. Dzisiaj (20 września) odbyło się pierwsze z nich. Mszy świętej koncelebrowanej przewodniczył ks. Eugeniusz Rycerski CSMA.

Ks. Krzysztof Nowosielski z parafii św. Zygmunta, wygłosił do młodzieży i licznie obecnych rodziców konferencję, w czasie, której wskazał na znaczenie wiary, która jest relacją budowaną na prawdzie z Bogiem. Przytoczył także wiele konkretnych wymagań stawianych kandydatom do bierzmowania.

Są to między innymi prowadzenie indeksu, celem zmobilizowania do systematycznego realizowania praktyk religijnych, takich jak obecność na niedzielnej mszy świętej, comiesięczna spowiedź, udział w nabożeństwach okresowych oraz opanowanie odpowiedniego poziomu wiedzy dotyczącej prawd wiary i Kościoła.

Zachęcił także młodych parafian do zaangażowania w kościelne wspólnoty młodych, takie jak Schola, ministranci, Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży czy Ruch Światło-Życie.

Na zakończenie rodzice otrzymali pisemne deklaracje, które zawierają wymagania stawiane kandydatom i ich rodzicom, a których złożenie jest warunkiem niezbędnym do podjęcia przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. W spotkaniu uczestniczyło ponad 100 gimnazjalistów. Uroczystość Bierzmowania zaplanowano zwyczajem parafii św. Zygmunta, w dniu Bożego Ciała , które w przyszłym roku wypada 19 czerwca. /ms/