2019-09-22

Imieniny: Teodora i Seweryna

Kampania społeczna szydłowieckich policjantów „Kieruj się rozsądkiem”

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 25, 2014

Szydłowieccy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego aktywnie biorą udział w kampanii „Kieruj się rozsądkiem”. Główny cel kampanii to uświadomienie, że prawidłowe zachowania na drodze, życzliwość i brak agresji pozytywnie wpływają na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego.

Kieruj się rozsądkiem” to kampania społeczna adresowana przede wszystkim do osób starszych, w wieku powyżej 60 lat oraz motocyklistów i pieszych. Nasi policjanci w ramach kampanii zachęcają wszystkich użytkowników dróg do prawidłowych zachowań na drodze, okazywania większej życzliwości, powstrzymywania się od agresji i przestrzegania przepisów prawa.

Od początku sezonu motocyklowego kontrolerzy z WRD KPP Szydłowiec zwracają szczególną uwagę na kierujących jednośladami W  trakcie kontroli drogowych z udziałem motocyklistów przypominają o przestrzeganiu przepisów drogowych, a także przekazują materiały informujące o kampanii „Kieruj się rozsądkiem”.

Kolejna odsłona działań szydłowieckich policjantów to niechronieni uczestnicy ruchu drogowego w tym bezpieczeństwo osób starszych. Seniorzy, to  grupa osób  bardzo niejednorodna pod względem swoich predyspozycji do uczestnictwa w ruchu drogowym, mają mniej fizycznych i psychicznych możliwości, aby radzić sobie w warunkach nasilonego ruchu miejskiego. Wraz z wiekiem pojawiają się problemy z chodzeniem, widzeniem i słyszeniem. Dlatego też policjanci w ramach prowadzonej kampanii realizują prewencyjne działania w rejonach przejść dla pieszych. W godzinach szczytu ruchu kołowego nadzorują rejony gdzie ruch pieszych jest utrudniony. Pomagają osobą starszym bezpiecznie przejść przez jezdnie w wyznaczonych miejscach. Podczas tych działań przypominają jakim ważnym elementem jest noszenie odblasków szczególnie w warunkach złej widoczności.

asp.szt. Dariusz Gawęda