2022-10-05

Imieniny: Feliksa i Leonarda

Kamień we wnętrzu – jak dbać?

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 2, 2017

Stosowanie kamienia naturalnego w ramach niebanalnej aranżacji swojego wnętrza to niesłabnący trend ostatnich sezonów. Coraz częściej zwracamy uwagę na jakość materiałów, odniesienia do klasyki i ekologii – dlatego to właśnie kamień wiedzie prym pośród wielu dostępnych na rynku wariantów. Jak czyścić i dbać o kamienne wykończenia? Które produkty spośród dostępnych w branży są najlepsze?

Uniwersalność ponad wszystko

Zanim zdecydujemy się na montaż kamienia w domu, warto zastanowić się, czy będzie pełnił funkcję dekoracyjną na zewnątrz, czy wewnątrz. Niezwykle istotny jest także konkretny rodzaj surowca, co pozwoli nam przygotować przestrzeń i odpowiedni sposób pielęgnacyjno-impregnacyjny. Dlaczego kamień? Przede wszystkim z uwagi na uniwersalność i ponadczasowość – idealnie komponuje się z każdym style wykorzystanym we wnętrzu. Producenci wskazują na kilka głównych cech: porowatość, nasiąkliwość, twardość, mrozoodporność czy ścieralność, niemniej mając na wyciągnięcie ręki specjalne preparaty dedykowane pielęgnacji kamienia, właściwości te nie wpłyną negatywnie na walory estetyczne surowca. Więcej informacji odnośnie specyfików do czyszczenia i impregnacji można znaleźć pod adresem: https://sklep.silver-stone.info/.

Konserwacja kamiennej powierzchni

Wnętrza wykończone kamieniem są nie tylko modne, ale mają swój niepowtarzalny urok. Aby ten urok zachowały, należy pamiętać o regularnej konserwacji powierzchni, jej impregnacji i odpowiedniej pielęgnacji. Szereg środków pielęgnacyjnych do kamienia dostępnych na rynku, wzmacnia i zabezpiecza materiał przed eksploatacją powierzchni. Kamień z natury jest mocny i odporny na działanie czynników zewnętrznych, jednak profilaktyczne zapobieganie zniszczeniom jest jak najbardziej wskazane dla zachowania oryginalnego efektu we wnętrzu.

 

Rodzaje kamienia naturalnego

Do najpopularniejszych rodzajów kamienia, który zdobi nasze wnętrza należą granit, marmur, piaskowiec oraz trawertyn. Każdy z nich charakteryzuje się specyficznymi parametrami technicznymi, dlatego zaopatrzenie w profesjonalne detergenty jest obligatoryjne, jeśli chcemy cieszyć się swoistym pięknem kamienia w naszej przestrzeni i zminimalizować ryzyko zniszczenia lub zaplamienia surowca.