2021-04-11

Imieniny: Dominika i Pankracego

Już w niedzielę w Orońsku Eko-Majówka 2013

by Marek Sokołowski on Maj 21, 2013

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku oraz Stowarzyszenie Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko zapraszają na Eko-Majówkę, która odbędzie się 26 maja 2013 r. . Start o godzinie 13.

Pomysł przedsięwzięcia nie jest nowy. Imprezy o podobnym charakterze odbywają się na terenie Centrum corocznie. W tym roku tematem przewodnim Majówki jest ekologia. Ma to na celu zwrócić uwagę mieszkańców na ten ważny aspekt ochrony naszego środowiska, które coraz bardziej narażone jest na negatywne działanie człowieka.

Majówka będzie okazją dla wszystkich do połączenia wiedzy o ekologii i ochronie środowiska w weekendowym odpoczynku w malowniczo położonym parku otaczającym Centrum Rzeźby Polskiej. Pobyt w Orońsku będzie także okazją do posłuchania zespołu Recycling Band – krakowskiej kapeli muzycznej grającej na własnoręcznie wykonanych instrumentach z odpadów (znanych również pod nazwą Recycling Instruments). Zespół ten znany jest również z programu „Mam talent”, gdzie zakwalifikował się do finału V edycji programu.

Dla tych, którzy lubią rywalizację sportową, doskonały będzie bieg przełajowy na dystansie 4,9 km. Organizatorzy przewidzieli atrakcyjne nagrody dla pierwszych trzech zawodników, którzy przekroczą linię mety (1 miejsce – 500 zł). Ponadto występ Teatru „FETA” oraz wystawa YoungTimerów.

Zarząd Stowarzyszenia Odnowy i Rozwoju Gminy Orońsko