2019-04-20

Imieniny: Wiktora i Tymoteusza

„Już nauka się rozpoczyna – wita nas wiedzy baśniowa kraina”

by Bartosz Kaluga on Październik 28, 2013

25 października (piątek) w Publicznej Szkole Podstawowej im Jana III Sobieskiego uczniowie klas pierwszych przeżywali ważne chwile. Wszystko to za sprawa ślubowania, a tym samym pasowania na oficjalnego ucznia.

Odświętnie ubrane dzieci, przybyły na tę uroczystość wraz ze swoimi rodzicami. Wśród zaproszonych gości był Burmistrz Andrzej Jarzyński, Przewodnicząca Rady Miasta Krystyna Bednarczyk, Komendant Straży Miejskiej Zbigniew Sobierajski, Jarosław Popczyński Komendant Powiatowej Policji w Szydłowcu oraz przedstawicielka Marszałek Sejmu Ewy Kopacz.

Gala odbyła się w sali gimnastycznej. Najpierw w części oficjalnej pierwszakom przekazano wagę tak ważnej uroczystości oraz obowiązki  które od tego momentu przejęli.

Następnie odbyło się ślubowanie. Delegacje ze wszystkich klas pierwszych wystąpiły do sztandaru szkoły, pozostałe dzieci z miejsca, w którym stały, powtarzały tekst ślubowania. Później nastąpiło uroczyste pasowanie dzieci na uczniów szkoły.

Aktu tego dokonali: Burmistrz Szydłowca, Przewodnicząca Rady Miasta oraz Pani  Dyrektor szkoły.

Po ślubowaniu dzieci dostały dyplomy oraz upominki od przybyłych gości.

W dalszej części  przyszedł czas na przyjemny występ artystyczny. Program tradycyjnie  przygotowali uczniowie ze starszej klasy , tym razem z 2b pod kierownictwem Pani nauczyciel Renaty Jaraszek.  W trakcie  przedstawienia młodzi aktorzy  przenieśli dzieci w świat krainy bajek i „Alicji w krainie czarów”

Podczas uroczystości było bardzo miło i przyjemnie. Dzieci były bardzo przejęte oraz dumne z faktu oficjalnego włączenia ich w społeczność uczniowską.

Tekst i zdjęcia A. Gawor.