2019-04-24

Imieniny: Urbana i Grzegorza

Jubileusz kapłaństwa ks. Mariana Dybalskiego

by pa pa on Czerwiec 8, 2013

Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Kościół Katolicki, obchodził w tym roku 7 czerwca. W Nadolnej, koło Chlewisk,  był to dzień odpustu. Proboszczem tej parafii jest ks. Marian Dybalski. Obchodzi on w tym roku jubileusz 25-lecia kapłaństwa. Z okazji odpustu parafialnego, jak i jubileuszu Proboszcza, do Nadolnej przybyło wielu gości, aby wraz z miejscowa wspólnotą uczcić Najświętsze Serca Pana Jezusa i modlić się za Jubilata. Mszę świętą odpustową celebrował jubilat ks. M. Dybalski.

W kazaniu ks. Janusz Socha proboszcz z Janowca nad Wisłą przypomniał, że głównym przesłaniem Uroczystości NSPJ jest to, że Bóg jest Miłością. Uroczystość NSPJ wyraża prawdę, mówił kaznodzieja – którą zapisał św. Jan Apostoł: „Bóg jest miłością”. Dewizą życia chrześcijanina we współczesnym świecie jest miłość. Nawiązując do osoby Księdza Jubilata, ks. J. Socha, stwierdził, że dał się poznać, jako dobry gospodarz i gorliwy kapłan. Kapłan żyjący miłością do swej parafii, który wespół z parafianami odmienił parafialny kościół i jego otoczenie.

Na zakończeni mszy świętej życzenia Jubilatowi złożyli przedstawiciele różnych grup: parafianie, kapłani, wśród nich ksiądz dziekan Adam Radzimirski oraz goście. Wśród nich burmistrz Szydłowca Andrzej Jarzyński. Świętowanie kontynuowano w Ośrodku Meksykana w Chlewiskach, gdzie zgromadziło się kilkadziesiąt najbliższych Jubilatowi osób.

Ksiądz Marian Dybalski święcenia kapłańskie przyjął 28 maja 1988 roku. Pracował, jako wikariusz w parafiach: Goźlice, Starachowice, Bliżyn, Szydłowiec. Od 2004 jest proboszczem parafii Nadolna.