2022-08-09

Imieniny: Bernarda i Sobiesława

Jesienny śnieg i zimowe refleksje

by Marek Sokołowski on Październik 12, 2015

Pierwszy dzień tygodnia poniedziałek, doczekał się swego czasu komedii pod znamiennym tytułem „Nie lubię poniedziałku”. Dzisiejszy smętny, mglisty dzień i do tego ze śniegową pluchą, choćby z tego powodu mógł nie budzić do siebie sympatii. Spójrzmy jednak na sprawę optymistycznie. Do kalendarzowej zimy sporo czasu i może pogoda nam jeszcze zrekompensuje te „zimowe” wybryki jesieni. A jeśli nawet zima ma być wcześnie, to warto do tego się nastroić, wszak jeszcze w głowie mamy letnie upały.  

Szydłowiec przyjął program gospodarki niskoemisyjnej, więc może w końcu atmosfera w mieście się poprawi. Choć ostatni trochę jest zatruta, choćby taką kwestią jak likwidacja Straży Miejskiej, która jest a jakby jej nie było, bo jej likwidacja trwa jakby od lutego, póki co bez skutku prawnego, ale jak w takiej atmosferze pracować i współpracować na linii instytucji miejskich.

Władza ciągnie ten horror i skończyć nie może. Trzeba chyba zaapelować do pań radnych i panów radnych, może jednak reformować a nie likwidować. Wszak strażnicy miejscy to istotny element w zapewnieniu porządku publicznego. Bo choćby pomimo uchwały niskoemisyjnej, za chwilę w kominów walić będą w powietrze tony spalonych śmieci i opału najgorszej jakości. A może tak zajrzeć i tu i tam i pouczyć jak trzeba, porządku przypilnować gdzie go nie ma, sprawdzić pustostany i zadbać aby nie zamarzł ktoś na ulicy. Smutno dziś więc na pociechę, w górę serca!  Jeszcze nie wszystko stracone.