2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

Jesienna wyprawa do lasu uczniów klas II z szydłowieckiej Jedynki

by Bartosz Kaluga on Październik 5, 2016

Korzystając z pięknej słonecznej pogody, w piątek 30 września, drugoklasiści z PSP nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu wraz z wychowawczyniami wybrali się na pieszą wycieczkę do pobliskiego lasu. Wszyscy punktualnie stawili się na umówioną godzinę i żwawo ruszyli przed siebie w poszukiwaniu oznak jesieni. Wiele radości sprawiły uczniom wędrówki po leśnych ścieżkach.

Spacer zakończył się na polanie. Teraz był czas na dokładne obserwowanie lasu w jego jesiennej krasie. Niektórzy zabrali ze sobą lupy i lornetki. Mogli więc z bliska przyjrzeć się mrówkom, pająkom, konikom polnym, ślimakom. Przytulali się do drzew, by poczuć ich zapach i zaczerpnąć energii. Gromadzili dary lasu. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali otaczającą przyrodę.

Potem przyszedł czas na dzielenie się wiedzą z obserwacji. Każdy otrzymał kartę pracy i samodzielnie ją uzupełniał.

Słoneczna pogoda sprzyjała beztroskim zabawom na polanie. Dzieci biegały, pokonywały tory przeszkód. Był to czas na bliższe poznanie się i integrację. Na koniec wycieczki wszyscy zadowoleni, uśmiechnięci pozowali do wspólnych zdjęć.