2022-10-03

Imieniny: Karola i Olgierda

Jasełka bożonarodzeniowe w „Jedynce”

by Marek Sokołowski on Grudzień 28, 2015

W Publicznej Szkole Podstawowej nr 1 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana III Sobieskiego w Szydłowcu, tuż przed Świętami  przedstawiono Jasełka Bożonarodzeniowe.  Uroczystość rozpoczęła dyrektor  Danuta Gnat, która powitała uczniów, nauczycieli i rodziców życząc wszystkim, aby czas Bożego Narodzenia był pełen błogosławieństwa Bożej Dzieciny.

W jasełkowym przedstawieniu wystąpili najmłodsi artyści, uczniowie  z klasy I c i III a, pod kierunkiem pań:  Renaty Jaraszek , Justyny Świercz i Iwony Rzęsy oraz przy współpracy innych nauczycieli.  Dzieciątko, Maria, Józef, pasterze, trzej królowie, aniołowie po raz kolejny przeżywali cud narodzin Jezusa – człowieka w ubogiej stajni na sianie.  Jasełka  obejrzała nie tylko społeczność szkolna. Przybyły także dzieci z Przedszkola Samorządowego nr 1 im. Tęczowego Misia w Szydłowcu wraz z wychowawczynią.

 Słowo mówione przeplatane było przepięknymi kolędami i pastorałkami  śpiewanymi także po góralsku. Małym aktorom należą się słowa pochwały za pokonanie tremy, wczucie się w role, a przede wszystkim za umiejętność działania w zespole, dzięki czemu wspólnie stworzyli bardzo efektowne widowisko.  Piękna świąteczna scenografia wprowadziła zgromadzoną publiczność w świąteczny nastrój.

Występ bardzo się uczniom podobał. Występujące dzieci nagrodzone zostały gromkimi brawami.

Info: Dorota Suligowska