2021-09-16

Imieniny: Wiktora i Małgorzaty

Jarzyński i Ludew w II turze. Skład nowej Rady Miejskiej. W powiecie bez zmian?

by Marek Sokołowski on Listopad 17, 2014

Po przeliczeniu wszystkich głosów we wszystkich lokalach wyborczych wiemy już kto był pierwszy w I turze wyborów na burmistrza Szydłowca. Andrzej Jarzyński odniósł gorzkie zwycięstwo, bo jego otoczenie miało apetyt na zwycięstwo już w I turze. Wynik osiągnięty na poziomie 31,09 %, trudno uznać w tym kontekście za satysfakcjonujący. Drugie miejsce zajął Artur Ludew z wynikiem 27 % głosów i ci dwaj panowie spotkają się w pojedynku wyborczym za dwa tygodnie.

Trzecie miejsce zajął Sławomir Nojek z wynikiem na poziomie 25,32 % głosów. Kolejne miejsca Agnieszka Gorska 15,60 % i Wiktor Cielecki ze śladowym poparciem na poziomie 0,99 %.

Nową Radę Miejską, tworzyć będą Arkadiusz Sokołowski, Dorota Jakubczyk, Tadeusz Rut, Józef Jarosiński, Leszek jakubowski, Agnieszka Ślizak, Artur Koniarczyk, Anna Majstrak, Dorota Pęksyk, Adam Pietras, Maciej Kapturski,  Marek Plewa, Paweł Bloch, Krzysztof Gula, Paweł Surdy.

W wyborach do Rady Powiatu niekwestionowanym zwycięzcą jest urzędujący starosta Włodzimierz Górlicki, który zdobył rekordową liczbę ponad 800 głosów.