2022-12-07

Imieniny:

Jaki plecak dla pierwszoklasisty?

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 14, 2017

Zakup plecaka dla pierwszoklasisty jest rzeczą istotną. Należy pamiętać, że jest to zazwyczaj produkt, który będzie służyć naszemu dziecku przez najbliższe dwa lub trzy lata. Z tego powodu powinien być to zakup dobrze przemyślany. Wybór plecaków oraz tornistrów w sklepach stacjonarnych i internetowych jest ogromny. Poniżej postaram się przedstawić dwie ciekawe propozycje.

Plecaki Herlitz

Plecaki Herlitz cieszą się wśród dzieci i rodziców bardzo dobrą opinią. Są one lekkie i ergonomiczne, dzięki czemu nawet pierwszoklasiści nie czują dyskomfortu nosząc je. Ich ogromną zaletą jest to, że doskonale dopasowują się do pleców malucha. Co równie ważne, ta część plecaka, która ma kontakt z ciałem dziecka, wykonana jest z materiału przepuszczającego powietrze. Dzięki temu skóra na plecach dziecka nie poci się. Ma to ogromny wpływ na komfort użytkowania tego plecaka.

Producent zrobił też wiele, by zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły. Tornistry są obszyte specjalnym materiałem odblaskowym co sprawia, że mali uczniowie są znacznie lepiej widoczni na drodze po zmroku.

Dużą zaletą tornistrów Herlitz jest to, że posiadają dobrze dopasowane i wyściełane szelki. Co ważne, można je w łatwy sposób dopasować do rozmiarów dziecka. Pamiętajmy, że dziecko musi nosić do szkoły podręczniki, które nie są lekkie. Dlatego tak ważne jest by szelki nie wpijały się w ciało malucha i gwarantowały mu maksimum komfortu.

Dodatkowymi atutami tych tornistrów jest to, że posiadają one między innymi:

  • specjalne nóżki,
  • światełko odblaskowe,
  • dużą kieszeń przednią,
  • kieszenie boczne zamykane na rzep,
  • wygodny zamek błyskawiczny,
  • przestronną komorę wewnętrzną.

Plecaki Topgal

Plecaki Topgal posiadają bardzo urozmaiconą kolorystykę. Ich atutem jest niewielka waga oraz dość dobra jakość użytych materiałów.  Są one wyposażone w specjalny system dopasowujący tornister do kształtu pleców dziecka oraz szerokie szelki. Dzięki temu dziecko nie czuje dyskomfortu nawet w momencie, gdy tornister jest dość mocno obciążony. Pamiętać przy tym należy, że nawet najlepszy plecak nie będzie wygodny dla malucha, jeśli nie zadbamy o to, by szelki były odpowiednio dopasowane do jego gabarytów.

Zostały one również wyposażone w dodatkowe elementy odblaskowe, które skutecznie poprawiają widoczność dziecka w czasie drogi do szkoły. Plecaki Topgal dla pierwszoklasistów posiadają jedną komorę główną. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dzięki niemu dziecko szybko może odnaleźć potrzebną mu rzecz.