2017-12-18

Imieniny:

Jaki plecak dla pierwszoklasisty?

by Bartosz Kaluga on Wrzesień 14, 2017

1-shutterstock_81537934


Zakup plecaka dla pierwszoklasisty jest rzeczą istotną. Należy pamiętać, że jest to zazwyczaj produkt, który będzie służyć naszemu dziecku przez najbliższe dwa lub trzy lata. Z tego powodu powinien być to zakup dobrze przemyślany. Wybór plecaków oraz tornistrów w sklepach stacjonarnych i internetowych jest ogromny. Poniżej postaram się przedstawić dwie ciekawe propozycje.

Plecaki Herlitz

Plecaki Herlitz cieszą się wśród dzieci i rodziców bardzo dobrą opinią. Są one lekkie i ergonomiczne, dzięki czemu nawet pierwszoklasiści nie czują dyskomfortu nosząc je. Ich ogromną zaletą jest to, że doskonale dopasowują się do pleców malucha. Co równie ważne, ta część plecaka, która ma kontakt z ciałem dziecka, wykonana jest z materiału przepuszczającego powietrze. Dzięki temu skóra na plecach dziecka nie poci się. Ma to ogromny wpływ na komfort użytkowania tego plecaka.

Producent zrobił też wiele, by zwiększyć bezpieczeństwo dzieci w drodze do i ze szkoły. Tornistry są obszyte specjalnym materiałem odblaskowym co sprawia, że mali uczniowie są znacznie lepiej widoczni na drodze po zmroku.

Dużą zaletą tornistrów Herlitz jest to, że posiadają dobrze dopasowane i wyściełane szelki. Co ważne, można je w łatwy sposób dopasować do rozmiarów dziecka. Pamiętajmy, że dziecko musi nosić do szkoły podręczniki, które nie są lekkie. Dlatego tak ważne jest by szelki nie wpijały się w ciało malucha i gwarantowały mu maksimum komfortu.

Dodatkowymi atutami tych tornistrów jest to, że posiadają one między innymi:

  • specjalne nóżki,
  • światełko odblaskowe,
  • dużą kieszeń przednią,
  • kieszenie boczne zamykane na rzep,
  • wygodny zamek błyskawiczny,
  • przestronną komorę wewnętrzną.

Plecaki Topgal

Plecaki Topgal posiadają bardzo urozmaiconą kolorystykę. Ich atutem jest niewielka waga oraz dość dobra jakość użytych materiałów.  Są one wyposażone w specjalny system dopasowujący tornister do kształtu pleców dziecka oraz szerokie szelki. Dzięki temu dziecko nie czuje dyskomfortu nawet w momencie, gdy tornister jest dość mocno obciążony. Pamiętać przy tym należy, że nawet najlepszy plecak nie będzie wygodny dla malucha, jeśli nie zadbamy o to, by szelki były odpowiednio dopasowane do jego gabarytów.

Zostały one również wyposażone w dodatkowe elementy odblaskowe, które skutecznie poprawiają widoczność dziecka w czasie drogi do szkoły. Plecaki Topgal dla pierwszoklasistów posiadają jedną komorę główną. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie. Dzięki niemu dziecko szybko może odnaleźć potrzebną mu rzecz.