2022-12-03

Imieniny:

Jak zarabiać na koncie bankowym?

by Bartosz Kaluga on Czerwiec 25, 2017

Banki już dawno przestały zarabiać na kontach osobistych. Dzisiaj traktują je raczej jako dodatek to innych produktów banków. Zmieniło się za to nastawienie potencjalnych klientów tego rodzaju instytucji. Zakładając konto bankowe, nie tylko liczymy na to, że nie będzie ono generować żadnych kosztów, ale stanie się wręcz finansowym wsparciem. Co ciekawe, coraz więcej ofert banków zakłada właśnie dodatkowy zarobek. Klienci, którzy zdecydują się otworzyć dany rachunek, mogą czerpać z tego tytułu szereg korzyści.

Konto darmowe to podstawa

Wzrastają też oczekiwania klientów. Wymagamy nie tylko dostępu do platformy internetowej, darmowych przelewów czy bezpłatnych wypłat gotówki z bankomatu. Nie chcemy już płacić za otwieranie czy prowadzenie konta ani za wydanie nam karty debetowej do rachunku. Chcemy mieć wszystko za darmo, najlepszej jakości i w jak największym komforcie.

Brak opłat z tytułu prowadzenia konta w banku to już jakiś zysk. Musimy wziąć pod uwagę, że dotychczas koszty miesięczne opiewały za kwoty nawet kilkudziesięciu złotych. Patrząc więc na cały rok korzystania z takiego rachunku, oszczędzamy całkiem pokaźną sumę.

Chcemy jeszcze więcej

Wielu nie wystarcza już tylko darmowe konto. Konto optymalne to takie, które pomaga również w generowaniu dodatkowych zysków. Czy da się na koncie zarabiać? Oczywiście, że tak i nie mamy tutaj wcale na myśli oprocentowanego konta oszczędnościowego. Banki za założenie rachunku osobistego bardzo często wynagradzają swoich klientów dodatkowymi bonusami.

Nawet 25 złotych miesięcznie i 300 złotych w ciągu roku za płatności kartą debetową, jaka zostaje wydana tym, którzy zdecydowali się na konto optymalne, to tylko jedna z intratnych propozycji. Banki zwracają często ustalony procent wartości wydanych zakupów, dają premię za polecenie oferty znajomym albo wręczają elektroniczne gadżety – na przykład tablety.

Na co zwracać uwagę przy wyborze konta bankowego?

Nierzadko wizja zarobku jest doskonałym wabikiem. Klient zwraca uwagę na wielkie slogany reklamowe i specjalne chwyty marketingowe. Nie zawsze interesuje się szczegółami takiej promocji. Może okazać się, że bank pobiera wysokie stawki za otwarcie takiego konta i jego prowadzenia. Przelewy nie są darmowe, tak samo jak wypłata gotówki z bankomatów. Premię, którą klient otrzyma, sam spłaci bardzo szybko w kolejnych miesiącach użytkowania konta.

Zawsze należy więc czytać umowę. Jeśli zakładanie konta drogą internetową nie do końca spełnia nasze wymagania i nie pozwala na otrzymanie odpowiedzi na nurtujące pytania, warto skorzystać z konsultacji telefonicznej albo po prostu odwiedzić placówkę banku.

Konto idealne

Aby konto bankowe rzeczywiście pozwalało generować dodatkowe zyski, powinno być całkowicie darmowe, a warunki jego prowadzenia zrozumiałe dla użytkowników. Takie konta naprawdę istnieją. Co ciekawe, w ubiegłym roku korzystając ze wszystkich ofert specjalnych banków, użytkownik bonusowych rachunków mógł łącznie zarobić prawie 9 000 złotych. Na taką wartość wyliczono całkowity zarobek, jaki banki proponowały za skorzystanie z oferty.