2022-12-07

Imieniny:

Jak zaplanować rodzinny wyjazd na narty?

by Bartosz Kaluga on Październik 27, 2017

Sezon narciarki tuż, tuż… Pora zaplanować rodzinny wyjazd na narty! Idealnym miejscem na wspólne szusowanie po śniegu może się okazać Val Thorens – ośrodek narciarski położony w malowniczym regionie Trzech Dolin na południowo-wschodniej granicy Francji. Niezwykłe warunki atmosferyczne, ogromny wybór tras i szlaków oraz imponujących rozmiarów snowpark uczyniły to miejsce idealnym wyborem na zimowy urlop. Poznaj uroki kultowej miejscowości narciarskiej w samych Alpach!

Nie masz czasu na zaplanowanie rodzinnego wyjazdu na narty? Pomożemy!

Jeśli zastanawiasz się nad miejscem idealnym do spędzenia aktywnego czasu wolnego wraz z całą rodziną, nie mogłeś trafić lepiej. Val Thorens to kurort narciarski, który ma ogromnie wiele do zaoferowania przyjezdnym w każdym wieku! Jeśli nie masz czasu na samodzielną organizację wyjazdu, skorzystaj z oferty Snowz.

Przede wszystkim obszar ten (podobnie jak cały region Trzech Dolin) dysponuje wieloma niezwykle zróżnicowanymi trasami narciarskimi, pośród których znaleźć można wiele odrębnych poziomów trudności. Val Thorens słynie z bogatego zaplecza dróg zaplanowanych specjalnie dla początkujących fanów zimowego szaleństwa. Znajdziemy tu między innymi:

narciarskie przedszkole, do którego zapisać możemy pociechy poniżej trzeciego roku życia. Profesjonalna kadra szkoleniowa zajmuje się tam uczeniem dzieci podstaw poruszania się na zimowych sprzętach, co odbywa się w formie atrakcyjnej dla maluchów zabawy;

szkoły narciarskie, które profesjonalnie wprowadzą nas w tajniki tego ekscytującego zimowego sportu. Wykwalifikowani instruktorzy prowadzą zajęcia wyłącznie na specjalnie do tego celu przygotowanych, łagodnych stokach, których trasy nie prowadzą nigdzie dalej, niż ścisłego centrum Val Thorens.

40 tras przeznaczonych bezpośrednio dla nowicjuszy. W tej liczbie znajduje się 11 zielonych oraz 29 niebieskich tras w samym Val Thorens. Należy mieć na uwadze, że z kurortu łatwo dostać się również w pozostałe regiony krainy Trzech Dolin, dlatego tak naprawdę do dyspozycji gości pozostaje łącznie 20 zielonych oraz 60 niebieskich szlaków narciarskich. To zawrotna liczba, spośród której absolutnie każdy początkujący narciarz znajdzie wymarzoną trasę.

5 stref stworzonych specjalnie dla początkujących, które łączą się ze sobą w dolnych częściach doliny, zapewniając nowicjuszom towarzystwo o podobnym poziomie umiejętności

wyciągi dywanowe (z czego aż cztery są całkowicie bezpłatne), które umożliwiają wygodny transport najmłodszym użytkownikom stoku

Nie zabraknie także atrakcji dla zaawansowanych fanów zimowego szaleństwa. W zasięgu regionu znajduje się aż sześć lodowców, z których wiodą najróżniejsze szlaki o różnych poziomach stromości i ogólnej trudności pokonywania stoku. Poszaleją także snowboardziści, którzy znajdą bardzo wiele stref, w których dozwolona jest jazda freestyle. Każdy poszukiwacz mocnych wrażeń powinien także skorzystać z niezwykłej oferty zjazdu z przewodnikiem. To niesamowita okazja, aby zajechać nartami w te zakątki francuskich Trzech Dolin, które znane są jedynie miejscowym.

Czego jeszcze możemy się spodziewać w Val Thorens?

Trzy Doliny (z francuskiego Les Trois Vallées) to niezwykły region narciarski umiejscowiony w Parku Narodowym Vanoise, znajdującym się w departamencie Sabaudia (Owernia-Rodan-Alpy) we Francji. Obszar ten uchodzi za swoistego rekordzistę, gdyż swoim zasięgiem obejmuje najdłuższą na świecie łączną długość tras narciarskich, które dostępne są bez ściągania nart. Jednocześnie zyskał miano największego ośrodka narciarskiego w całej Europie.

Trzy Doliny oferują aż 335 tras narciarskich o łącznej długości wynoszącej ponad 600 kilometrów. Trasy oparte są na skali trudności oznaczanej czterema kolorami, z czego zielone to trasy bardzo łatwe, niebieskie oznaczają trasy łatwe i średnie, czerwone – trudne, a czarne sygnalizują trasy bardzo trudne i eksperckie. W przypadku regionu Trzy Doliny mamy do czynienia z następującymi trasami:

  • 48 km zielonych szlaków,
  • 135 km niebieskich,
  • 119 km czerwonych,
  • 33 km czarnych.

Obszar narciarski w Trzech Dolinach dysponuje również zawrotną liczbą 183 wyciągów, które w ciągu jednej godziny są w stanie przewieźć ponad 260 tysięcy osób. Znajdziemy tam również niemal 120 kilometrów przeznaczonych wyłącznie na trasy biegowe.

Publikacja: insane.agency