2022-12-07

Imieniny:

Jak nadać paczkę bez pośrednictwa kuriera?

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 25, 2017

Firma, który chce wysyłać paczki krajowe i/lub międzynarodowe do Europy, nie za każdym razem musi zamawiać kuriera do swojej siedziby. Pojedyńcze przesyłki może nadawać w punktach, takich jak punkty partnerskie DHL Parcel. Na czym to polega i czy wszystkie paczki można wysyłać w takim trybie?

Sieć partnerska firmy kurierskiej

DHL Parcel wprowadziła do swojej oferty możliwość nadawania i odbioru paczek w sieci punktów partnerskich. Wszystkie z nich mają dogodną dla odbiorców lokalizację – w pobliżu centrów handlowych, przy głównych arteriach miasta. Część z nich otwarta jest do późnych godzin wieczornych, dlatego np. pracownik sklepu internetowego może
osobiście nadać pojedyncze przesyłki już po wizycie kuriera w siedzibie firmy.

Nadania są możliwe u następujących partnerów sieci DHL Parcel: salony prasowe Inmedio, Relay, 1 minute oraz w lokalnych punktach usługowo-handlowych. Nadanie paczki można więc wykonać po drodze do lub z pracy. czy też przy okazji popołudniowych zakupów. Takich punktów partnerskich jest obecnie już 1500, a do końca 2017 roku planowane jest powiększenie sieci o kolejne 1200 punktów.

Czy punkty DHL Parcel przyjmą każdą paczkę do wysyłki?

Klient biznesowy, który ma podpisaną umowę z DHL Parcel i aktywny numer klienta może nadawać w punktach pojedyncze przesyłki krajowe, jak i międzynarodowe

Należy jedynie pamiętać, że przed udaniem się do wybranego punktu DHL Parcel, nadawca powinien we własnym zakresie wydrukować etykiety lub listy przewozowe oraz w należyty sposób zapakować przesyłkę. Obsługa punktu DHL Parcel może zweryfikować, czy waga i wymiary przesyłek nie przekraczają mieszczą się w limitach punktów.

W przypadku przesyłek krajowych i/lub międzynarodowych w punktach partnerskich dziennie można wysyłać nie więcej niż 3 paczki dziennie, ze względu na ograniczoną przestrzeń magazynową lokali. Dla przesyłek krajowych ich maksymalne wymiary wynoszą 140x60x60 cm, a waga do 31,5 kg. Jeśli klient biznesowy wysyła paczki międzynarodowe w punkcie DHL Parcel, może korzystać z dwóch opcji nadania do Europy. Pierwszym z nich jest pakiet DHL PARCEL INTERNATIONAL, obejmujący przesyłki jednoelementowe o wymiarach 100x50x50 cm i wadze do 30 kg. Drugi to pakiet DHL PARCEL CONNECT, gdzie można wysyłać przesyłki jednoelementowe o wymiarach 120x60x60 cm i wadze do 31,5 kg.

Płatność za przesyłkę realizowana jest nie w punkcie DHL Parcel, lecz przelewem. Firma kurierska naliczy przy tym wszelkie zniżki, jakie wynikają dla klienta biznesowego z umowy zawartej z DHL Parcel.