2022-12-01

Imieniny:

Jak mądrze korzystać z promocji bankowych?

by Bartosz Kaluga on Sierpień 18, 2016

W dzisiejszych czasach ciężko jest znaleźć kogokolwiek, kto nie posiada konta w banku lub nie jest z nim w jakikolwiek sposób powiązany. Większość z nas posiada minimum jedną kartę – najczęściej jest to karta debetowa. Kolejne jeżeli chodzi o popularność są karty kredytowe oraz kredyty bankowe. Dzięki tym produktom bankowym możemy pozwolić sobie na częstsze oraz bardziej wymagające wydatki, na które w innym przypadku nie moglibyśmy sobie pozwolić.

Będąc świadomym konsumentem oraz klientem banku, powinniśmy w sposób racjonalny wybierać moment, w którym zakładamy swoje konto. Banki, prześcigając się o klientów, proponują coraz ciekawsze rozwiązania oraz promocje, które pozwalają na dodatkowe zyski.

Z czym możemy się spotkać?

Najczęściej powtarzającymi się promocjami jest moneyback lub zniżki na produkty. Cechą moneyback jest zwrot części środków za przeprowadzone transakcje z użyciem karty płatniczej. Oznacza to, że (zazwyczaj) w połowie kolejnego miesiąca bank zwraca nam na nasze konto określoną wartość pieniędzy, które wydaliśmy w miesiącu poprzednim. Jakiś procent wydatków jest nam zwracany. Najczęściej mowa w takich przypadkach o 1 – 5%. Szybka matematyka – jeżeli w lipcu wydasz 6000 zł, to w sierpniu zostanie zwrócone na konto minimum 60 zł (przy 1% zwrocie). Całkiem ciekawa możliwość, zwłaszcza, że nie wymaga od nas jakiegokolwiek nakładu pracy.

Jeżeli chodzi o zniżki na produkty, banki często współpracując z określonymi firmami proponują nam zdecydowane obniżenie za korzystanie z ich usług. Może to być określony procentowo rabat, a nawet darmowe usługi.

Aktualne promocje

Obecnie możemy się spotkać z różnorodnymi okazjami oraz zyskać atrakcyjne bonusy. Jedną z wielu jest możliwość otrzymania vouchera o wartości 400zł do wykorzystania w Empiku, dzięki bankowi Citibank – za wyrobienie karty kredytowej. Kolejną popularną możliwością jest 200zł do wykorzystania z przejazdami iTaxi. Promocja skierowana jest do obecnych klientów BZ WBK. W lipcu rozpoczęła się również Money Mania, czyli możliwość zgarnięcia 100 zł za założenie Konta Zośka Pro, które oprocentowane jest na 3%.

Po więcej informacji odsyłam na oszczednoscionline.pl