2022-12-07

Imieniny:

Jak kupować prezenty gwiazdkowe?

by Bartosz Kaluga on Listopad 12, 2017

Udane prezenty gwiazdkowe to nie lada wyzwanie. Jak robić zakupy, by mile zaskoczyć swoich bliskich?

O czym należy zapomnieć

Kiedy nadchodzą święta, wszystko nabiera stresującego tempa. W takich warunkach łatwo się pogubić i podejmować złe decyzje. Jakie są najczęstsze błędy popełniane przy kupowaniu prezentów? Przede wszystkim, pośpiech. Im wcześniej zacznie się myśleć o podarkach, tym lepiej. Jest bowiem czas na opracowanie pomysłu, określenie budżetu i szukanie naprawdę wyjątkowych okazji. Wpadając do pierwszego sklepu, który jest pod ręką i nerwowo patrząc na zegarek trudno znaleźć coś, co cieszy. Kolejną kwestią jest… gust. Niekiedy ludzie kierują się niewłaściwymi myślami – sugerując sobie, że jeśli im się coś podoba i chcieliby coś takiego dostać, to samo ucieszy kogoś innego. Czy książka o szachach od zapalonego szachisty dla kogoś, kto kompletnie się tym hobby nie interesuje, to dobry pomysł? Raczej nie. Warto także zapomnieć o nadwyrężaniu swojego budżetu. Branie kredytów na prezenty świąteczne może być kłopotliwe i przynosić problemy na kolejny rok. Zamiast tego zawsze można znaleźć bardziej ekonomiczną wersję prezentu. Pomysły najlepiej zbierać na bieżąco, w czasie spotkań ze znajomymi i rodziną notując sobie w głowie, co im się podoba i na co zwracają uwagę.

Myślenie kreatywne

Cena prezentu wcale nie przesądza o jego wartości. Tak naprawdę najbardziej liczą się intencje i pomysł. Boże Narodzenie może okazać się czasem wyjątkowych wyznań – warto zastanowić się nad swoimi uczuciami i sposobami na ich wyrażenie. Choć nie każdy jest urodzonym mówcą i nie każdy radzi sobie z wymyślaniem strojnych życzeń, są też mniej dosłowne drogi. Wystarczy pokazać drugiej osobie, że słucha się jej przez cały rok i że w przygotowanie upominku świątecznego włożyło się wiele serca. Można też pomyśleć nad samym opakowaniem prezentu i ozdobić je własnoręcznie lub dołączyć zapisaną przez siebie kartkę. Indywidualne gesty zawsze mają znaczenie. Poza banalnymi schematami, z odniesieniem do realnych pragnień i marzeń drugiej osoby. Zamiast życzeń szczęścia i zdrowia – skomponowanie małej listy bardziej konkretnych marzeń. Czasami warto też decydować się na wspólne robienie prezentów, kompletując paczkę niezapomnianych niespodzianek w dwie, trzy osoby.

Ze słodkim uśmiechem

W czasie Bożego Narodzenia zdecydowanie nie może zabraknąć słodyczy! Aby jednak było zdrowo i miło, lepiej zamiast na ilość, postawić na jakość. Tym bardziej, że na rynku dostępne są bardzo oryginalne upominki na bazie czekolady. Układanki, choinki, pierogi, Mikołaje, gwiazdki… Formy nieraz zaskakujące swoimi detalami. Pod choinką można zagrać między innymi w czekoladowe kółko i krzyżyk i warcaby. Takie prezenty na święta można znaleźć na przykład w sklepie Chocorepublica.pl. Sporą zaletą jest tutaj połączenie uniwersalności i indywidualności. Co to znaczy? Nawet nie znając kogoś zbyt dobrze, można znaleźć dla niego właściwe czekoladki. Wystarczy zasugerować się grudniowymi motywami i kategoriami. Mówi się, że słodycze przynoszą radość i jest w tym sporo prawdy!

Polowanie na okazje

Aby znaleźć najlepsze okazje w dobrej cenie, zawsze warto gruntownie przeszukać rynek. Nikogo nie dziwi już, że kupowanie prezentów przez Internet może być opłacalne. Z pewnością daje wiele możliwości, do których nie zawsze ma się dostęp w formie stacjonarnej. Co z kosztami przesyłki? Można je w bardzo prosty sposób zminimalizować. Decydując się na konkretny sklep internetowy z upominkami na Boże Narodzenie należy upewnić się czy na wirtualnych półkach znajdzie się coś dla każdego. I dla kilkuletniego synka kuzynki, i dla babci, i dla teściów. Wśród najczęściej zamawianych prezentów oczywiście królują słodycze. Duże zamówienia zawsze są bardziej korzystne od tych małych – co więcej, można odebrać je za jedną przesyłką. Kupując podarki w sklepie rzeczywistym, warto dać sobie czas i spokój, próbować nie ulec presji tłumu. Niestety hałas i natłok innych klientów może nie pomóc w podejmowaniu dobrej decyzji.