2022-05-22

Imieniny: Wandy i Zenona

Jak dodać firmę do Map Google?

by Bartosz Kaluga on Sierpień 29, 2016

Mapy Google są obecnie jednym z najczęściej wykorzystywanych narzędzi do wyszukiwania lokalnych firm w internecie. Jeżeli posiadasz swoją firmę, daj znaleźć się klientom i dodaj swoją działalność do Map Google. Szczegółowy opis i odpowiednia uzupełniona wizytówka pozwoli Ci dotrzeć do nowych klientów oraz doskonale zaprezentować oferowane przez Ciebie usługi. Nie musisz posiadać nawet strony internetowej, a Twoja firma może znaleźć się na stronie głównej katalogu.

Pokażemy wam jak w kilku prostych korkach dodać swoją wizytówkę w Google.

Rozpoczynamy od kliknięcia w link: https://www.google.com/intx/pl/business/, po czym klikamy w button „Pokaż swoją firmę w Google”

1

Jeśli po kliknięciu w przycisk wylądowaliśmy w sytuacji jak niżej, klikamy w „Moja Firma”

2

W następnym oknie wybieramy „Dodaj jedną lokalizację”

3

Wpisujemy adres/nazwę naszej firmy i wyszukujemy. Jeżeli nasza firma nie widnieje jeszcze w Google kontynuujemy proces klikając w miejsce zaznaczone na poniższej grafice.

5

Kolejny krok to uzupełnienie poniższej wizytówki, akceptacja warunków i potwierdzenie założenia wizytówki Google. Wybierając kategorię kierujcie się tym, że w dalszych etapach mamy możliwość dodania kategorii pobocznych. Nie czekaj – dodaj swoją firmę do katalogu!

6