2022-12-07

Imieniny:

Jak długo można stosować spalacze tłuszczu?

by Bartosz Kaluga on Grudzień 7, 2017

Spalanie tkanki tłuszczowej stało się dla bardzo wielu osób niemalże pewną obsesją. To jest oczywiste, że podstawowymi elementami, które gwarantują nam odniesienie sukcesu, jest odpowiednia dieta oraz odpowiednie ćwiczenia fizyczne. Bez tych dwóch elementów nie ma mowy o tym, aby w tejże materii odnieść jakikolwiek sukces.

Poza dietą oraz ćwiczeniami fizycznymi na rynku mamy obecnych bardzo wiele różnych suplementów diety. Do tych najpopularniejszych możemy zaliczyć oczywiście spalacze tłuszczu. Nie oznacza to jednak, że jest to produkt, który nam gwarantuje odniesienie sukcesu, że każdy spalacz tłuszczu spowoduje naszą satysfakcję.

Zły dobór spalaczy tłuszczu

Jednym z kluczowych elementów jest odpowiedni dobór spalaczy tłuszczu. Produkty te działają w oparciu o zjawisko zwiększenia wydatków energetycznych w wyniku nasilenia procesu termogenezy, czyli zwiększenia produkcji ciepła. Poszczególne termogeniki obecne w sklepach różnią się między sobą składnikami i dlatego też ich dobór nie jest taki oczywisty, jakby się mogło to wydawać. Wybierając określony produkt, warto jest zacząć od mniejszych dawek, warto jest zacząć od łagodniejszych wersji, aby potem ewentualnie zwiększyć dawkowanie i przejść do wersji silniejszych. Tym samym nieraz się zdarza sytuacja, w której po prostu sięgamy po niewłaściwy produkt i tym samym mamy do czynienia z brakiem oczekiwanych efektów.

Nie przyjmować z posiłkami

Jednym z głównych błędów, jakie są popełniane przez wiele osób, jest przyjmowanie spalaczy tłuszczu wraz z posiłkami. Tymczasem spożywanie niektórych białek wpływa na wchłanianie kapsaicyny czy też polifenoli herbacianych. To powoduje, że mamy do czynienia ze znacznie mniejszymi możliwymi do uzyskania efektami działania. Tym samym nie należy bezwzględnie sięgać po spalacze tłuszczu wraz z posiłkami, gdyż wówczas nie będziemy mogli oczekiwać takich efektów, jakie są pożądane.

Jakie spalacze będą najlepsze?

Warto w tym miejscu wskazać na różne możliwe do zakupienia i do spożycia spalacze tłuszczu. Dostępne mamy spalacze tłuszczu w postaci suplementów diety, w postaci termogeników, ale jednocześnie też nie możemy nie wskazać na naturalne spalacze tłuszczu, które możemy dodawać do naszych posiłków, do różnych potraw. Do tych ostatnich możemy między innymi zaliczyć takie produkty jak:

-kofeina

– pieprze cayenne

– cynamon

– kurkuma

Bez wątpienia warto postawić właśnie na te ostatnie produkty, które mogą znacząco nas wspomóc.

Spalacze tłuszczu bez ograniczeń?

Jednym z kluczowych pytań jest to dotyczące dawkowania termogeników i czasu ich stosowania. Nie wolno ich na pewno przyjmować w sposób stały, bez żadnych przerw, ponieważ nasz organizm po prostu się do nich przyzwyczaja i wówczas nie są one skuteczne. Ciągłe zwiększanie dawki na pewno również nie jest dobrym rozwiązaniem. Tym samym warto jest termogeniki przyjmować maksymalnie przez okres od czterech do ośmiu tygodni, a następnie zrobić co najmniej dwa tygodnie przerwy, dzięki czemu nie ma mowy o żadnym efekcie przyzwyczajenia.