2022-10-04

Imieniny: Sławomira i Elżbiety

IX Letni Obóz Karate Kyokushin Matsushima w Murzasichlu

by Bartosz Kaluga on Sierpień 24, 2014

W tegorocznej edycji tego cieszącego się od lat nie malejącą popularnością cyklicznego przedsięwzięcia organizowanego przez szydłowiecki MUSHIN, udział wzięło ogółem kilkudziesięciu uczestników, w tym 30 dzieci i młodzieży z województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego i podlaskiego.

Projekt składał się z dwóch integralnych modułów:  szkoleniowo-sportowego oraz wypoczynkowo-sportowego. W części o charakterze szkoleniowo-sportowym uczestniczyli instruktorzy, zawodnicy i sympatycy Karate Kyokushin z 3 różnych ośrodków szkoleniowych z Polski, a program szkoleniowy realizowano w formie specjalistycznych treningów. Odbył się również międzyklubowy turniej w formule Kata. Pod okiem szydłowieckich instruktorów z MUSHIN, uczestnicy doskonalili swe umiejętności oraz zdobywali doświadczenia nie tylko w zakresie rywalizacji sportowej, ale również zastosowania różnorodnych technik Karate w realnej walce i samoobronie. Końcowym elementem zgrupowania był egzamin na kolejne stopnie Karate Kyokushin, w tym stopnie mistrzowskie Dan.

W ramach komponentu wypoczynkowo-sportowego realizowanego pod hasłem : „Letni wypoczynek z MUSHIN”, w obozie uczestniczyła 30 osobowa grupa dzieci i młodzieży (także niepełnosprawnej) z województw: mazowieckiego, świętokrzyskiego i podlaskiego, w tym 11-ścioro dzieci z Gminy Szydłowiec, których koszt uczestnictwa wsparły środki publiczne z dotacji w ramach otwartego konkursu ofert na zorganizowanie letniego wypoczynku.

Jak zwykle w przypadku przedsięwzięć organizowanych i realizowanych przez MUSHIN i tym razem nie zabrakło zajęć wymagających aktywności fizycznej. Były wycieczki  górskie i zajęcia na basenie oraz możliwość uczestnictwa w treningach Karate i samoobrony. Nie zabrakło również części edukacyjno-wychowawczej z elementami profilaktyki społecznej, pogadankami, ogniskiem, rozgrywkami w gry świetlicowe, zabawami  w wesołym miasteczku, wycieczkami na Gubałówkę i zakopiańskie Krupówki czy wspólną biesiadą góralską. Integracja grupy i wspaniała przyjazna atmosfera sprawiły, że wspólnie spędzony czas z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.

Warto wspomnieć, że IX Letni Obóz Karate Kyokushin Matsushima w Murzasichlu to jak co roku niekomercyjne przedsięwzięcie o charakterze pożytku publicznego, o którym mowa w art. 4 ust. 1 pkt. 17  oraz 6,15 i 32  Ustawy z dn. 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i wolontariacie, którego realizacja w całości oparta była na pracy społecznej członków Stowarzyszenia „MUSHIN”, posiadającego profesjonalnie przygotowaną i doświadczoną kadrę gwarantującą  możliwość realizacji zadania. Istotnym elementem przedsięwzięcia była również promocja regionu szydłowieckiego, w tym również  jako bezspornie wiodącego ośrodka Karate Kyokushin Matsushima w Polsce.

Info i foto – MUSHIN