2019-04-24

Imieniny: Urbana i Grzegorza

IV LIGA: Niemoc trwa. Trzeci mecz bez zwycięstwa.

by Marek Sokołowski on Czerwiec 6, 2013

W środę 5 czerwca odbyła się 19 (ostatnia zaległa do rozegrania) kolejka w ramach rozgrywek IV ligi mazowieckiej – południe. Drużyna Szydłowianki Szydłowiec gościła na własnym stadionie broniący się przed spadkiem do okręgówki UKS Łady. W pierwszym meczu tych drużyn w rundzie jesiennej rozegranym w Raszynie górą była nasza drużyna, pokonując rywala 1:0.

Początek spotkania pokazał, że UKS jest mocno zdeterminowany w walce o czwartoligowy byt. Pierwsze 25 minut to optyczna przewaga gości – oni tworzyli sobie kolejne sytuacje, z których każda kolejna była groźniejsza. Za każdym razem na wysokości zadania stawał Krzysztof Furman – bramkarz Szydłowianki. W międzyczasie Furman nie dał się pokonać nawet w sytuacji „sam na sam”. „Niebiescy” też mieli swoje okazje, ale ich strzały nie znajdowały drogi do bramki. W 35 minucie mieliśmy już 1:0 dla UKS-u – bramka ta padła w mało oczekiwanym momencie, po skutecznie przeprowadzonej kontrze. Zauważmy, że jest to „n-ta” bramka stracona w taki sposób w tym sezonie. Ewidentnie drużyna Andrzeja Koniarczyka ma problem z szybkim przejściem od ofensywy do defensywy.
Druga połowa była nieco bardziej wyrównana. Obie drużyny stwarzały sobie dogodne okazje z ta różnicą, że zwykle Szydłowiankę ratował Furman a UKS Łady rażąca nieskuteczność naszych atakujących – przede wszystkim Gołdy. Przeważała jednak gra w środku pola.
W następnej, przedostatniej kolejce nasza drużyna zagra na wyjeździe z wyżej plasowaną Mszczonowianką, gdzie również ciężko będzie przełamać niekorzystną passę.
W tabeli Szydłowianka zajmuje 6. pozycję, mając punkt przewagi nad siódmą Józefovią Józefów i tracąc sześć oczek do Sparty Jazgarzew.

Szydłowianka Szydłowiec – UKS Łady 0:1 (0:1)
Sadowski 35′

Szydłowianka: Furman – Suwara, Wiatrak, S. Jakubczyk, Grymuła, Łaciak, Rafalski, Gawor, P. Kobylarczyk, Gołda, Ł. Janik

Zmiany:
46′ Wiatrak → P. Janik;
59′ Rafalski → Miller;
59′ P. Kobylarczyk → Konopka;
72′ Grymuła → Ł. Jakubczyk;