2018-11-14

Imieniny: Celiny i Waleriana

IV LIGA: Fatalne sędziowanie. Szydłowianka – Arbitrowie 0:3….

by Marek Sokołowski on Czerwiec 3, 2013

W sobotę 1 czerwca na stadionie przy ulicy Targowej doszło do spotkania pomiędzy miejscową Szydłowianką a Żyrardowianką Żyrardów. Kibice zgromadzeni na stadionie z minuty na minutę przekonywali się, że nasi piłkarze graja także „przeciwko” trójce sędziowskiej. Zachowania i decyzje sędziów – szczególnie niepojęte w drugiej połowie spotkania – przypominały sceny z filmu „Piłkarski poker” w reżyserii Janusza Zaorskiego.

W pierwszej połowie przewagę uzyskał zespół gości. Nie mogło być to zaskoczeniem ani dla naszej drużyny, ani dla kibiców „Niebieskich”. Wszyscy wiedzieli że czeka ich ciężka przeprawa z wiceliderem IV ligi. I kiedy większość kibiców spoglądała już na zegarki wypatrując zakończenia pierwszej połowy bramkę „do szatni” – i swoją pierwszą w tym meczu – zdobył Sieński. W drugiej połowie bezapelacyjnym antybohaterem meczu stał się sędzia Chmielewski. Ten młody arbiter z Warszawy tego dnia – mówiąc językiem dyplomatycznym – był wyjątkowo bez formy. Czerwonymi kartkami dla naszego zespołu sypał jak z rękawa (68′ M. Kobylarczyk, 86′ Drożdżał). Jednocześnie piłkarzom z Żyrardowa pozwalał grać „angielski futbol”. W 83 minucie spotkania także nie zadrżała mu ręka przy podyktowaniu (bardzo wątpliwego) rzutu karnego na korzyść Żyrardowianki – co bezbłędnie wykorzystał Sieński. Ten sam zawodnik w doliczonym czasie gry dobił grających w dziewięciu „Niebieskich” strzelając swoją trzecią bramkę w tym meczu.

Patrząc na układ tabeli, niektóre wyniki tej kolejki i terminarz trzech ostatnich meczów w tym sezonie, pewne wnioski nasuwają się mimowolnie. Być może takie jest właśnie uzasadnienie farsy którą oglądaliśmy w sobotę. My jednak mimo wszystko – i być może naiwnie – wierzymy, że to czego byliśmy świadkami w weekend rzeczywiście było spowodowane gorszą formą dnia sędziego Chmielewskiego.

Szydłowianka Szydłowiec pomimo porażki utrzymała szóstą pozycję w tabeli z trzema punktami przewagi nad Wilgą Garwolin. Nasz klub ma jeszcze – już tylko matematyczne – szanse na piątą lokatę, ale by to osiągnąć potrzeba trzech zwycięstw w ostatnich trzech meczach przy zerowym dorobku jazgarzewskiej Sparty.

Szydłowianka Szydłowiec – Żyrardowianka Żyrardów 0:3 (0:1) Sieński 43′,84′,90’+2′

Szydłowianka: Furman – Suwara, S.Jakubczyk(Ż), M. Kobylarczyk(CZ), Wiatrak, Okła, Drożdżał(Ż+Ż=CZ), Grymuła, Konopka, Szyszka(Ż), Ł. Janik

Zmiany: 54′ Okła → Gołda 62′ Wiatrak → Miller 68′ Konopka → Zagórski 79′ Szyszka → Łaciak