2021-04-19

Imieniny: Bernarda i Bazylego

Inwestycja w gaz

by pa pa on Lipiec 26, 2013

W planach inwestycyjnych Przedsiębiorstwa Górnictwa Nafty i Gazu (PGNiG SA), znalazło się po kilku latach oczekiwania szydłowieckie Osiedle Północ wraz z przyległymi ulicami. Do końca roku ma popłynąć gaz w ponad 100 gospodarstwach domowych.

W mijającym ruszyły tygodniu prace związane z położeniem około 5 km gazociągu osiedlowego, na obszarze wytyczonym przez ulice: Zamkową, Browarską, Polną, Słoneczną, Targową, Kościuszki, i Radomską.

Mieszkańcy, którzy chcą mieć w domu gaz, muszą na własny koszt opracować dokumentację techniczną na sieć wewnętrzną w swoich budynkach i na przyłącze gazowe, a także wykonać instalacje gazową wewnątrz obiektów i zakupić urządzenia: kocioł gazowy i kuchenkę gazową. W planach Urzędu Miasta jest przebudowy ul. Szydłowieckiego i Kopernika. Zrealizowanie inwestycji gazowej dałoby zielone światło dla przebudowy tych ulic, o ile w kasie miejskiej znajdą się na to pieniądze. Sprawę tych inwestycji koordynuje Społeczny Komitet Osiedlowy os. Północ, którego współzałożycielem jest Mieczysław Jackulak.

Pierwsze zakończone niepowodzeniem, starania o gazyfikację Osiedla Północ, podjęto w latach 80 biegłego wieku.