2019-04-26

Imieniny: Jana i Juliusza

„Inkubujemy Wspólnoty Gruntowe” – Patronat Portalu Szydłowieckiego

by on Sierpień 14, 2013

Od 1 czerwca 2013 roku dzięki dofinansowaniu otrzymanemu ze środków Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, Stowarzyszenie Aktywni otrzymało możliwość realizacji pierwszego w Polsce projektu poświęconego wspólnotom gruntowym pt.: „Inkubujemy Wspólnoty Gruntowe”. Patronat medialny nad projektem sprawuje Portal Szydłowiecki.

Miło nam poinformować, że Portal Szydłowiecki stał się Patronem Medialnym projektu, którego celem głównym jest zwiększenie aktywności ekonomiczno-społecznej wspólnot gruntowych na terenie woj. mazowieckiego przez przekazanie im kompleksowego wsparcia: szkoleń, warsztatów i doradztwa specjalistycznego z zakresu wspólnot gruntowych oraz ekonomii społecznej. Projekt realizowany jest w okresie 01.06.2013–31.12.2013 r., dzięki środkom pochodzącym z Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

Projekt ma charakter innowacyjny. Dotychczas w Polsce nie podjęto żadnych działań systemowych ani nie zrealizowano żadnego projektu publicznego, który byłby odpowiedzią na zidentyfikowane problemy wspólnot gruntowych. W najbliższym czasie zamieścimy na nim cykl artykułów poświęconych tematyce wspólnot gruntowych.

grafika do e-maila ver 2