2021-04-14

Imieniny: Zofii i Jana

Imieniny tęczowego misia

by Bartosz Kaluga on Listopad 28, 2013

W Przedszkolu Samorządowym nr 1 w Szydłowcu 26 i 27 listopada świętowano imieniny patrona – Tęczowego Misia. Uroczystość ta jest obchodzona w ramach obchodów święta Pluszowego Misia. W tym roku została rozłożona na dwa dni. Pierwszy dzień maluchy spędziły na zabawach wspólnie z personelem przedszkola, rodzicami i zaproszonymi gośćmi. Do dzieci specjalnie przyszły Panie Krystyna Bednarczyk Przewodnicząca Rady Miejskiej w Szydłowcu, Ewa Walczak Dyrektor Zespołu Edukacji i Finansów Oświaty, Jadwiga Kopycka oraz Ewa Świercz Dyrektor  Zespołu Szkól im. Jana Pawła II w Szydłowcu, które nie zapomniały zabrać dla przedszkolaków drobnych słodkości.

Podczas zabawy można było podziwiać wystawę ulubionych pluszowych przytulanek przyniesionych przez dzieci oraz prace plastyczne z konkursu pod hasłem „Sam Potrafię” na najładniejszego pluszowego misia. Gdzie wszystkie prace zostały wyróżnione nagrodami zakupionymi dzięki finansowemu wsparciu Komisji w skład której weszli przedstawiciele dyrekcji, rady rodziców oraz  grono pedagogiczne.

Wyjątkowa atmosferę i uśmiechy na twarzach stworzyły Panie przedszkolanki które przygotowały przedstawienie satyryczne na podstawie Baśni „Kopciuszek.

Przedstawienie to zostało odegrane także w drugim dniu kiedy to przedszkole odwiedziły dzieci z zaprzyjaźnionego przedszkola z Przysuchy. W tym dniu odbyły się wspólne zabawy, konkursy, goście otrzymali prezenty od przedszkola z Szydłowca w postaci Tęczowych Misiów , które przygotowały dzieci podczas zajęć dydaktycznych.

Przedszkole Tęczowego Misia wspólnie z przedszkolem z Przysuchy bierze udział w projekcie – Przyjaciele z Szydłowca. Jego inicjatorami są pracownicy i dyrekcja z Przedszkola w Przysusze. Program tego projektu ma na celu współpracę tych placówek. Jest to między innymi wymiana korespondencji, zdjęć, scenariuszy, prac dzieci. Otrzymane materiały mają być eksponowane w przedszkolu i tym samym staną się ciekawostką dla dzieci, rodziców nauczycieli.

Warto podkreślić iż dzieci zostały doskonale przygotowane przez personel przedszkola do imienin Tęczowego Misia . Wcześniej odbyły się  zajęcia dydaktyczne. Maluchy  poznały historię pojawienia się wśród ulubionych zabawek pluszowego misia. Opowiadały o swoich przyjaciołach  misiach które potem przyniosły do stworzenia galerii pluszowych misiów. Panie zadbały także o odpowiednie ubranie na uroczystościach przedszkolnych, wszystkie dzieci wystąpiły w kolorowych podkoszulkach, z logo przedszkola.

Tekst i zdjęcia: A.Gawor