2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

III Świąteczna Gwiazdka na Rynku Wielkim

by Marek Sokołowski on Grudzień 3, 2015

Zespół Strefy JP II już po raz trzeci zaprasza na szydłowiecką Świąteczną Gwiazdkę na  Rynku Wielkim. To już bez mała tradycja, że przed najbardziej rodzinnymi świętami w ciągu roku, organizowane jest spotkanie, aby radować się śpiewaniem kolęd i mieć możliwość zrobienia przedświątecznych zakupów. Jarmark Bożonarodzeniowy Strefy JP II, odbędzie się w niedzielę 20 grudnia.

Organizatorzy kierują zaproszenie do wystawców, by zaprezentowali swój dorobek. Zachęcają przy tym szczególnie wszystkich lokalnych artystów, rzemieślników, pasjonatów, a także uczniów szkół z gminy Szydłowiec i z powiatu szydłowieckiego.

 Przemek Duda prezes Strefy JP II powiedział „Zachęcamy do wzięcia udziału w naszych konkursach. Pierwszy kierujemy do uczniów szkół i przedszkoli oraz podopiecznych organizacji z terenu naszego powiatu. To konkurs na NAJPIĘKNIEJSZĄ BOMBKĘ DOBROCZYNNĄ. Technika wykonania pracy dowolna. Drugi zaś skierowany jest zwłaszcza do wszystkich Pań kochających gotować, bowiem przygotowaliśmy konkurs na Najlepszy Piernik Świąteczny. W obu konkursach do wygrania cenne nagrody rzeczowe.”

Czas Bożego Narodzenia w polskiej kulturze ma wiele odniesień do rodziny. Oby w tym roku w naszych rodzinach było wiele powodów do radości i kultywowania chrześcijańskich zwyczajów. Świąteczna Gwiazdka na  Rynku Wielkim, daje okazję na ich rozwijanie, a przede wszystkim celebrowania radości z narodzin Jezusa Chrystusa, Bożego Syna.