2022-07-06

Imieniny: Doroty i Kajetana

II Szydłowiecki Marsz Życia

by Bartosz Kaluga on Kwiecień 4, 2016

II Szydłowiecki Marsz Życia już 24 kwietnia!

„Nazywam się Klaudia Kozieł. Jestem uczennicą pierwszej klasy Publicznego Gimnazjum nr. 1 w Zespole Szkół im. Jana Pawła II w Szydłowcu. Mam 16 lat. Urodziłam się z przepukliną mózgowo – rdzeniową i wodogłowiem. Cierpię na astmę oskrzelowa. Mam jedną nerkę tylko jedno wydolne płuco. Mam duże trudności z oddychaniem potrzebuję tlenoterapii. Do tego wszystkiego jestem sparaliżowana od pasa w dół. Bardzo chce w miarę normalnie żyć. Dlatego proszę was o pomoc.”   Klaudia 

DSC_4010

24 kwietnia odbędzie się II Szydłowiecki Marsz Życia. Celem imprezy będzie zbiórka funduszy na rehabilitację oraz ułatwienie codziennego funkcjonowania dla Klaudii Kozieł. Przewidziana jest loteria fantowa, sprzedaż ciasta, wóz strażacki, występy lokalnych artystów oraz uczniów szydłowieckich szkół. Na razie nie zdradzamy kto będzie tegoroczną gwiazdą. Być może będą nawet dwie. Więcej informacji już niebawem.

Pomoc potrzebna jest już dziś. 2 kwietnia dzięki Caritas Diecezji Radomskiej udało się załatwić wózek, który pozwoli Klaudii funkcjonować na co dzień. Dzisiaj odbyło się wręczenie wózka. Dziękujemy za pomoc Caritas Diecezji Radomskiej, która zawsze wspiera nas w naszych inicjatywach.