2021-10-22

Imieniny: Klemensa i Amelii

II Mistrzostwa Szydłowca w Tenisie Ziemnym o Puchar Burmistrza

by Bartosz Kaluga on Lipiec 31, 2014

W czwartek, 31 lipca rozegrane zostały II Mistrzostwa Szydłowca w Tenisie Ziemnym o Puchar Burmistrza. Turniej rozegrany był w dwóch kategoriach : młodzik tj. do lat 12 , oraz kadet w przedziale wiekowym 13-18 lat. W sumie w sportowej rywalizacji stanęło 20 uczestników, których odpowiednio przydzielono do w/w kategorii wiekowych. W każdej z kategorii poprzez losowanie utworzono dwie grupy po 5 zawodników gdzie rywalizacja odbywała się na zasadzie gry każdy z każdym.

Grupie młodzików sędziował Pan Robert Mazurkiewicz -instruktor tenisa ziemnego, natomiast w grupie kadetów sędziowali sobie sami zawodnicy. Nad całością turnieju czuwał sędzia główny Pan Rafał Kiljanek animator „Orlika” oraz Pan Marek Zdziech Kierownik Wydz. Sportu i Turystyki Szydłowieckiego Centrum Kultury i Sportu Zamek.

Podczas turnieju organizatorzy oraz uczestnicy musieli zmierzyć się ze zmienna pogodą , od żaru lejącego się z nieba po przelotne opady deszczu i burze ale poziom sportowy spotkań oraz zacięta rywalizacja zrekompensowały wszystkie niedogodności. Uczestnicy prezentowali się doskonałą formą i niejednokrotnie pokazali „ tenisowy charakter” . Większość meczy na korcie była wyrównana co sprawiało że rozstrzygnięcia zapadały po zaciętej walce.

Oto wyniki rywalizacji.

 

Grupa młodzik

I miejsce – Mazurkiewicz Aleksandra

II miejsce – Kuźdub Julia

III miejsce – Mazurkiewicz Helena

 

Grupa kadet

I miejsce – Samburski Damian

II miejsce – Bartosz Słoń

III miejsce – Uciński Kamil

 

Na zakończenie tegorocznych Mistrzostw zwycięzcy otrzymali od Pana Burmistrza Andrzeja Jarzyńskiego puchary oraz upominki ufundowane przez organizatorów turnieju.

Tekst i foto A.G.