2022-08-14

Imieniny: Albina i Nikodema

II etap szkolenia przedmedycznego

by Bartosz Kaluga on Grudzień 7, 2015

W dniu 5.12.2015 roku Organizacja Kyokushin Karate Matsushima Polska „MUSHIN” Honbu Dojo Szydłowiec, była organizatorem szkolenia z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Zajęcia te były realizacją planu szkoleniowego na rok 2015, który zakładał zapoznanie z tą, jakże ważną tematyką wszystkich naszych ćwiczących. Pierwszy cykl szkolenia został przeprowadzony podczas X Akademii Zimowej Karate Kyokushin Matsushima w styczniu br. Jego uczestnikami byli nasi najmłodsi karatecy.

W dzisiejszym szkoleniu udział wzięła młodzież, jak również dorośli stanowiący kadrę szkoleniowo-pedagogiczną naszej organizacji.

W sumie 19 osób przez kilka godzin uczestniczyło w wykładzie, a następnie w zajęciach praktycznych prowadzonych przez panią Dominikę Mazurkiewicz posiadającą dyplom ratownika medycznego. Wszyscy zostali zapoznani z nowymi wytycznymi w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, które od grudnia br. wchodzą w życie. Wspaniała atmosfera. Mnóstwo ciekawych informacji, przykładów z życia oraz odpowiedzi na każde zadawane pytanie. Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał zaświadczenie ukończenia szkolenia, ważne przez okres dwóch lat.

To wspaniałe uczucie mieć świadomość, że posiadamy wiedzę i umiejętności mogące na tym „podstawowym”, a jednak najważniejszym etapie, w sytuacji zagrożenia, podjąć działania, które mogą uratować ludzkie życie – powiedział sensei Robert Wyciszkiewicz współorganizator szkolenia.